Kroplówka – Kac stop – Centrum Medyczne Galmedic

Strona główna / Kroplówki witaminowe / Kroplówka – Kac stop – Centrum Medyczne Galmedic
kroplówka witaminowa kac stop

Większość z nas zna nieprzyjemne uczucie, które towarzyszy nam nazajutrz po obficie zakrapianej imprezie. Kac jest dokuczliwą dolegliwością, której objawy możemy łatwo zniwelować lub całkowicie usunąć. Na szczęście mamy wiele możliwości, by po spożyciu alkoholu móc powiedzieć „kac stop!”.

Sposoby na kaca

Jeszcze do niedawna najbardziej popularnymi sposobami na pozbycie się kaca były te przekazywane drogą pantoflową. Tak zwane domowe sposoby mają już jednak czasy świetności dawno za sobą. Ponieważ ich skuteczność jest niezwykle wątpliwa, coraz mniej osób z nich korzysta. Do najpopularniejszych z nich należą nadal: picie mocnej kawy lub surowego jajka przy pierwszych objawach kaca, a tuż przed spożyciem alkoholu jedzenie dużej ilości produktów z witaminą C, picie wody, soku pomidorowego lub miodu. Nie ma jednak magicznego zaklęcia „Kac stop”, po wypowiedzeniu którego pozbędziemy się dolegliwości domowym sposobem.

Popularnością cieszą się również suplementy diety w postaci rozpuszczalnych w wodzie substancji. Mają one na celu dostarczyć nam elektrolitów, które utraciliśmy podczas nadmiernego spożycia alkoholu. Należy bowiem pamiętać, że pijąc alkohol nie tylko dostarczamy do naszego organizmu substancje toksyczne, ale i pozbywamy się dużej ilości substancji odżywczych. Dlatego też suplementacja elektrolitów jest pierwszym działaniem, jakie zalecamy podczas kaca. Takie zadanie ma również kroplówka Kac stop.

Wlew dożylny

Kroplówka witaminowa, w przeciwieństwie do pozostałych suplementów diety, podawana jest drogą dożylną. Dzięki temu, że omija układ pokarmowy, szybciej się wchłania, a jej działanie jest bardziej skuteczne. Ponadto po zatruciu alkoholowym często odczuwamy mdłości, a nawet doskwierają nam wymioty, które uniemożliwiają przyjęcie doustnych preparatów. Wlew dożylny wykonuje wykwalifikowany personel w specjalnie przygotowanej i wyposażonej do tego celu placówce. Kroplówka nie powinna się już bowiem kojarzyć z hospitalizacją. Na polskim rynku powstaje coraz więcej nowoczesnych instytutów  i klinik witaminowych. To one posiadają bogatą ofertę suplementacji przeprowadzanej drogą dożylną.

Kroplówka witaminowa na kaca, którą oferujemy w naszym Centrum Medycznym, skierowana jest do osób, które borykają się z nieprzyjemnymi konsekwencjami nadmiernego spożycia alkoholu. Zatrucie alkoholowe przebiega z reguły dosyć burzliwie, a nie bezobjawowo. Zauważając pierwsze dolegliwości i w porę podejmując działanie, możesz uchronić swój organizm od odwodnienia, a nawet skrajnego wycieńczenia. Kroplówka działa bowiem niemal natychmiast po rozpoczęciu jej podawania. Czas trwania wlewu uzależniony jest od stopnia nasycenia organizmu alkoholem. Im więcej promili dostarczyliśmy do naszego krwiobiegu, tym dłużej potrwa ich usuwanie. Najczęściej jednak podanie wlewu trwa około godziny i nie ma potrzeby jego późniejszego powtarzania w przypadku zachowania trzeźwości.

Skład naszej kroplówki na kaca to starannie wyselekcjonowane substancje, które szybko przywrócą równowagę i dobrą kondycję Twojemu ciału. Główne jej składniki to sód, potas, wapń i magnez, a ich nośnikiem jest glukoza. Sód reguluje ciśnienie oraz pracę układu nerwowego, potas wspiera cały układ krwionośny, wapń odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie i budowę kości, a magnez reguluje niemal wszystkie procesy zachodzące w organizmie. Dzięki dostarczeniu tych składników do naszego ciała jesteśmy w stanie szybciej metabolizować alkohol. Co za tym idzie, skuteczniej i efektywniej usuwamy z niego toksyny. W konsekwencji niwelujemy ryzyko wystąpienia objawów zatrucia alkoholowego.

Zatrucie alkoholowe

Popularny kac to nic innego jak zatrucie alkoholowe. Jego objawy są niemal wszystkim dobrze znane. Do najczęściej wymienianych należą: ból głowy, nudności, zawroty głowy, suchość w ustach, ból mięśni. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest nadmierna ilość występujących w organizmie szkodliwych produktów metabolizmu alkoholu. Przede wszystkim chodzi tu o substancję, którą jest aldehyd octowy. Powoduje on szybkie odwodnienie i usuwanie substancji odżywczych.

Etanol może negatywnie wpływać na wszystkie tkanki i organy w naszym ciele. Gdy dopuszczamy do sytuacji, w której nadmierne spożycie alkoholu utrzymuje się przez dłuższy czas, może on siać niemałe spustoszenie. Z pozoru niegroźne objawy zatrucia alkoholowego mogą przerodzić się w przewlekłe choroby, zaburzenia wielonarządowe, a nawet doprowadzić do śmierci. Nadmierna utrata elektrolitów skutkuje bowiem zaburzeniem równowagi wodno-elektrolitowej. W konsekwencji prowadzi to do nieprawidłowego funkcjonowania całego organizmu. To z kolei może dawać początek chorobie alkoholowej. Jej leczenie, to już dosyć skomplikowana sprawa. Należy bowiem poddać się detoksowi, a czasem nawet psychoterapii alkoholizmu.

Niezbędne płyny i minerały obecne w naszej kroplówce witaminowej skutecznie pokonują wszelkie dolegliwości związane ze skutkami nadmiernego spożycia alkoholu. Przewlekłe zatrucie alkoholowe dotyczy najczęściej osób uzależnionych, które również mogą skorzystać z dobrodziejstw wlewu dożylnego. Dzięki niemu możliwe jest szybkie uzupełnienie brakujących mikro- i makroelementów i przywrócenie stabilności psychoruchowej.

 

kroplówka witaminowa kac stop

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie pojawi się w komentarzu.

668 660 600