Wszywka Alkoholowa

Esperal awersyjna metoda leczenia alkoholizmu

Dzięki Centrum Medycznemu Galmedic Esperal – wszywka alkoholowa w Krakowie jest dostępna na wyciągnięcie ręki.

Esperal - Wszywka alkoholowa Kraków

 

Wszycie Esperalu

Zabieg polega na umieszczeniu wszywki alkoholowej w postaci tabletek z preparatem pod skórą. Wszywka alkoholowa implementowana jest przez wyspecjalizowanego lekarza w znieczuleniu miejscowym. Tabletki standardowo wszywa się w okolicach pośladków. Oczywiście nasi lekarze uwzględniają preferencje pacjentów i mogą umieścić wszywkę w innym miejscu, jeżeli istnieje taka możliwość. Lekarz wykonuje niewielkie nacięcie i implementuje tabletki w mięśniu, na głębokości kilku centymetrów. Następnie zakładanych jest kilka szwów, które usuwane są po kilku dniach.

Esperal, czyli wszywka alkoholowa jest awersyjną metodą wspomagająca leczenie alkoholizmu. Występuje w postaci tabletek, które implementuje się w ciele pacjenta. Wszywka alkoholowa zawiera disulfiram, czyli organiczny związek chemiczny, który hamuje działanie dehydrogenazy aldehydowej. W rezultacie, gdy osoba mająca wszyty Esperal napije się alkoholu, to w bardzo szybkim czasie dochodzi do zwiększenia aldehydu octowego w jej organizmie i wystąpienia objawów ostrego zatrucia alkoholem. Dlatego pacjent, by uniknąć przykrych dolegliwości, musi powstrzymywać się od picia.

Wszywka alkoholowa jest niezwykle skuteczna, ponieważ wymusza abstynencję alkoholową. Kluczem jest wytworzenie w podświadomości pacjenta bariery i zniechęcenie go do sięgania po alkohol. Wszywka wpływa na świadomość pacjenta, który wiedząc, że Esperal po wejściu w toksyczną interakcję z nawet niewielką ilością spożytego alkoholu może mu bardzo zaszkodzić, automatycznie przestaje pić.

Esperal i alkohol – jakie powoduje objawy?

Esperal po interakcji z alkoholem może prowadzić do: przyspieszonego bicia serca, zawrotów głowy, nudności, wymiotów, lęku, zaburzenia oddychania, spadku ciśnienia tętniczego, duszności, uczucia gorąca i nagłego zaczerwienienia twarzy. Objawy te mogą utrzymywać się nawet przez kilka godzin.

Warto także zaznaczyć, iż objawy zatrucia mogą wystąpić także po spożyciu płynów, które zawierają alkohol, takich jak: syrop przeciwkaszlowy, ocet, płyn do płukania jamy ustnej czy kosmetyki z alkoholem.

Masz pytanie dotyczące usługi? Zapraszamy do kontaktu

Dla kogo Esperal?

Z metody leczenia Esperal mogą skorzystać tylko pacjenci, u których lekarz nie stwierdzi żadnych przeciwwskazań. Pacjenci przed zabiegiem są badani i informowani o konsekwencjach spożycia alkoholu podczas terapii.

Przeciwwskazania do implementacji wszywki alkoholowej

Z terapii za pomocą Esperalu nie powinny korzystać osoby:

  • z zaburzeniami psychicznymi,
  • podejmujące próby samobójcze,
  • z chorobą niedokrwienną serca,
  • z niewydolnością obwodową krążenia,
  • z niewydolnością serca,
  • z nadciśnieniem tętniczym,
  • z nadwrażliwością na lek,
  • które spożywały alkohol 24h przed zabiegiem,
  • będące w stanie upojenia alkoholowego.

Wszywka alkoholowa to bardzo wydajny sposób leczenia, ponieważ jednorazowa aplikacja tabletek z substancją czynną może działać nawet przez okres roku.

Często zadawanie pytanie

Nie, wszywka alkoholowa nie jest refundowana.

Tak, jednak nie ma potrzeby kupowania jej na własną rękę. Centrum Medyczne Galmedic zajmuje się wszystkim.

Zabieg wszycia Esperalu wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. W związku z tym jest bezbolesny. Ponadto znieczulenie działa także po zabiegu, nie trzeba więc przyjmować środków przeciwbólowych.

Nie, układane są na głębokości kilku centymetrów, wachlarzowato, dzięki temu na skórze nie tworzą się „grudki”.

Tak, po zabiegu można od razu wrócić do pracy, chyba że lekarz zaleci co innego.

Tak, substancja nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów.

Esperal jest bardzo wydajnym sposobem leczenia. Substancja działa nawet 12 miesięcy.

Rany po wszyciu Esperalu goją się od 7 do 10 dni. W tym czasie należy przestrzegać zaleceń lekarza i zmieniać opatrunki. Po tym czasie pacjent przychodzi na wizytę kontrolną.

W zależności od dostępności naszych lekarzy zabieg może zostać wykonany nawet w dniu zgłoszenia się pacjenta.

Esperal w połączeniu z alkoholem powoduje bardzo przykre dolegliwości i wyniszcza organizm. W żadnym wypadku nie powinno się przyjmować alkoholu po wykonanym zabiegu. Wszywka może jednak nie działać prawidłowo w określonych przypadkach. Wówczas możliwe będzie jej „przepicie”. Szczegółowo opisaliśmy te przypadki tutaj.

Masz pytanie dotyczące usługi?

Zajmujemy się kompleksowym leczeniem alkoholizmu w Krakowie. Jeśli masz problem z alkoholem i szukasz skutecznej terapii, skontaktuj się z nami. Pomagamy naszym Pacjentom na każdym etapie walki z nałogiem.

Nasze usługi możesz opłacić online za pośrednictwem serwisu Przelewy24. Aby opłacić usługę kliknij jej nazwę i postępuj zgodnie z instrukcjami.

przelewy24

668 660 600