Artykuły

Strona główna / Artykuły
Zatrucie alkoholowe

Zatrucie alkoholowe – jak sobie z nim radzić?

Zatrucie alkoholowe to konsekwencja przyjęcia nadmiernej ilości alkoholu etylowego lub innych alkoholi nieprzeznaczonych do spożycia. Objawy tego stanu mogą być niebezpieczne dla zdrowia zarówno nałogowca, jak i osoby spożywającej alkohol okazjonalnie. Aby zapobiec trwałemu uszczerbkowi na zdrowiu, podczas epizodu zatrucia należy skorzystać z pomocy specjalistów, oferowanej w ramach odtrucia alkoholowego.

Czytaj więcej
Stopniowe odstawianie alkoholu

Stopniowe odstawianie alkoholu – czy można samodzielnie porzucić nałóg?

Stopniowe odstawianie alkoholu pozwala zminimalizować ryzyko wystąpienia niebezpiecznych objawów odstawiennych u nałogowca. Rezygnacja z trunku, który dotychczas dostarczał uzależnionemu przyjemności i stwarzał okazję do pozbycia się skutków nadmiernego stresu, często okazuje się trudna, a nawet nieprzyjemna. Odpowiedzią na potrzeby chorych jest profesjonalne odtrucie alkoholowe, przeprowadzane pod kontrolą naszych specjalistów.

Czytaj więcej
Padaczka alkoholowa

Padaczka alkoholowa – jak pomóc alkoholikowi z napadem drgawek?

Padaczka alkoholowa jest schorzeniem niebezpiecznym i tajemniczym. Występuje w wyniku odstawienia alkoholu etylowego, w konsekwencji zmian, jakie zaszły w organizmie nałogowca na skutek trwania przez niego w ciągach alkoholowych. Zapobiec napadom drgawek można wyłącznie poprzez profesjonalne odtruwanie organizmu pod kontrolą i ze wsparciem specjalistów.

Czytaj więcej
Esperal a kompleksowa terapia alkoholizmu

Esperal a kompleksowa terapia alkoholizmu – czy po wszyciu wszywki konieczna jest opieka specjalistów?

Esperal a kompleksowa terapia alkoholizmu stanowi połączenie idealne. Jeżeli wybór alkoholika padnie na leczenie, składające się z zastosowania wszywki alkoholowej, detoksykacji  i psychoterapii – ma on szansę na najwyższą skuteczność podejmowanych działań. Ten cel przyświeca wszystkim uzależnionym, dlatego warto stosować się do rad i zaleceń lekarzy prowadzących. Posiadają oni wiedzę i umiejętności przydatne na każdym etapie leczenia choroby alkoholowej, bez względu na nasilenie jej objawów.

Czytaj więcej
Farmakoterapia a odtrucie alkoholowe

Farmakoterapia a odtrucie alkoholowe – jakie leki podaje się pacjentom podczas detoksykacji?

Farmakoterapia a odtrucie alkoholowe – czy wsparcie leków i innych substancji farmakologicznych jest konieczne podczas procesu detoksykacji? Specjaliści wskazują, że tak. Pomagają one nie tylko zwalczyć nieprzyjemne objawy zatrucia alkoholowego czy odstawienia substancji odurzającej, ale również  zapobiegają nawrotom schorzenia. Choroba alkoholowa jest bowiem złożona i powoduje trudności zarówno natury fizycznej, jak i psychicznej. Bez wsparcia leków, dostępnych najczęściej na receptę, terapia mogłaby okazać się nieskuteczna, a nadzieja na życie w trzeźwości – ulotna.

Czytaj więcej
Stacjonarny detoks alkoholowy i jego etapy

Stacjonarny detoks alkoholowy i jego etapy – krok po kroku

Jedną z najczęściej wybieranych metod leczenia uzależnienia od alkoholu jest stacjonarny detoks alkoholowy. Dzięki niemu można bezpiecznie przerwać ciąg alkoholowy, przywrócić równowagę wodno-elektrolitową organizmu oraz wydalić toksyny poalkoholowe i metabolity etanolu z krwiobiegu.

Czytaj więcej
kompleksowe odtrucie alkoholowe

Z jakich elementów powinno składać się kompleksowe odtrucie alkoholowe?

Kompleksowe odtrucie alkoholowe powinno składać się z wielu elementów. Jednym z nich jest zastosowanie kroplówek witaminowych mających na celu nawodnienie pacjenta i przywrócenie jego organizmowi równowagi wodno-elektrolitowej. Kolejnym jest ograniczenie i złagodzenie objawów zespołu abstynencyjnego za pomocą farmakologii.

Czytaj więcej
Jak dostać się na odtrucie alkoholowe

Jak dostać się na odtrucie alkoholowe?

Szukając informacji o tym, jak dostać się na odtrucie alkoholowe, można dowiedzieć się, że w Polsce istnieje możliwość bezpłatnego i odpłatnego odbycia tego rodzaju terapii. Zarówno placówki publiczne, jak i prywatne oferują usługi polegające na detoksykacji alkoholowej. To w nich pacjent przebywa pod ścisłą opieką i kontrolą specjalistów. Czuwają oni nad stanem jego zdrowia i odpowiadają na jego aktualne potrzeby.

Czytaj więcej
Ile kosztuje odtrucie alkoholowe

Ile kosztuje odtrucie alkoholowe? Ceny detoksu w Centrum Medycznym Galmedic

To, ile kosztuje odtrucie alkoholowe przeprowadzane w specjalistycznych placówkach leczących uzależnienie, interesuje wielu uzależnionych pacjentów. Nie jest jednak możliwe udzielenie jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Koszt usługi związany jest nie tylko z rodzajem placówki, na której pomoc ostatecznie się decydujemy, ale również z indywidualnymi potrzebami pacjenta oraz czasu, który chory spędza na detoksie.

Czytaj więcej
Samodzielny detoks alkoholowy

Samodzielny detoks alkoholowy – czy to bezpieczne?

Samodzielny detoks alkoholowy polega zwykle na zastosowaniu powszechnych i dostępnych każdemu choremu metod walki z popularnym kacem. Nie należy jednak brać ich pod uwagę w przypadku chęci przerwania ciągu alkoholowego i rozpoczęcia terapii alkoholizmu. Są one bowiem obarczone wysokim ryzykiem nieskuteczności, a nawet zagrożenia bezpieczeństwa zdrowia pacjenta.

Czytaj więcej
Detoks alkoholowy na kaca

Detoks alkoholowy na kaca – pomóż sobie po imprezie

Ubogi skład suplementów diety dedykowanych osobom, które zmagają się z konsekwencjami kaca, sprawia, że coraz większa liczba pacjentów poszukuje innego rozwiązania swoich dolegliwości. Wysokim poziomem skuteczności charakteryzuje się natomiast detoks alkoholowy na kaca, który stosuje się w stacjonarnych, klinicznych warunkach. Przeprowadzany ze wsparciem specjalistów gwarantuje szybkie efekty i najwyższy poziom bezpieczeństwa.

Czytaj więcej
skutki uboczne detoksu alkoholowego

Skutki uboczne detoksu alkoholowego. Jakie są i jak często występują?

Skutki uboczne detoksu alkoholowego nie występują u każdego pacjenta placówek medycznych specjalizujących się w terapii uzależnień. Choć odtrucie alkoholowe nie wymaga podejmowania złożonych procedur medycznych, również wiąże się z ryzykiem powikłań i występowania objawów niepożądanych. Ich poznanie powinno być zatem dla pacjenta istotne.

Czytaj więcej
668 660 600