Artykuły

Strona główna / Artykuły
samodzielne badanie znamion

Samodzielne badanie znamion – jak robić to prawidłowo?

Samodzielne badanie znamion jest podstawową formą zapobiegania rozwojowi chorób skóry i wczesnej ich profilaktyki. Dzięki dokładnym oględzinom swojego ciała można zatrzymać nawet rozwój jednego z najniebezpieczniejszych nowotworów – czerniaka skóry. Warto zatem poświęcić kilka chwil, by choć raz w tygodniu dokładnie obejrzeć całe swoje ciało.

Czytaj więcej
Usuwanie znamion – fakty i mity

Usuwanie znamion – fakty i mity

Usuwanie znamion jest zabiegiem szybkim, bezbolesnym i całkowicie bezpiecznym. Przez to coraz częściej pacjenci decydują się na jego wykonanie. Dzięki temu działają profilaktycznie w zakresie ewentualnego rozwoju chorób skóry, w tym również czerniaka. Przedstawiamy najczęstsze fakty i mity na temat tego popularnego zabiegu.

Czytaj więcej
rekonwalescencja po usunięciu znamienia

Rekonwalescencja po usunięciu znamienia – jak długo trwa?

Rekonwalescencja po usunięciu znamienia przebiega zwykle szybko i sprawnie. Pacjenci nie skarżą się na uciążliwe dolegliwości, dzięki czemu zabieg zyskał miano bezpiecznego i mało inwazyjnego. Jego przeprowadzenie pozwala zapobiegać występowaniu groźnych dla zdrowia i życia ludzkiego chorób skóry. Dotyczy to również nowotworów, w tym złośliwego – czerniaka.

Czytaj więcej
ile znamion można usunąć jednorazowo

Usuwanie zmian skórnych – ile znamion można usunąć jednorazowo?

O tym, ile znamion można usunąć jednorazowo, decyduje lekarz po dokładnym zbadaniu pacjenta, określeniu jego potrzeb i referencji. W przypadku niektórych kuracjuszy, gdy liczy się czas, nie zwleka się z decyzją o pozbyciu się kilku zmienionych chorobowo znamion. Również te łagodne, które są niewielkie i zlokalizowane blisko siebie, można usunąć w liczbie większej niż jedno podczas zabiegu. Jego przebieg uzależniony jest jednak od stanu zdrowia pacjenta i ogólnych możliwości.

Czytaj więcej
jak długo trwa zabieg usuwania znamion

Jak długo trwa zabieg usuwania znamion skórnych?

Pacjenci, mający wątpliwości przed wycięciem znamion skórnych najczęściej pytają, jak wygląda zabieg usuwania znamion i jak długo trwa. Obawiają się dłuższej rekonwalescencji i nieobecności zarówno w pracy, jak i w środowisku domowym. Na szczęście zabieg ten jest na tyle bezpieczny i obarczony tak niewielkim ryzykiem występowania powikłań, że wykonuje się go w trybie tzw. chirurgii jednego dnia.

Czytaj więcej
Detoks alkoholowy

Detoks alkoholowy – kiedy zgłosić się na odtrucie?

Detoks alkoholowy to jedyny bezpieczny i skuteczny sposób na przerwanie nawet długotrwałych ciągów alkoholowych. Ten rodzaj terapii jest nieocenionym etapem kompleksowego leczenia alkoholizmu. Dzięki zastosowaniu odtrucia pacjent zyskuje trzeźwość nie tylko ciała, ale i umysłu. Może samodzielnie i świadomie decydować o samym sobie. Często pod wpływem rozmów ze specjalistami właśnie po odtruciu alkoholowym nałogowcy decydują się na skorzystanie z pozostałych elementów terapii.

Czytaj więcej
wlewy witaminowe

Wlewy witaminowe – kto może skorzystać?

Wlewy witaminowe zaleca się głównie osobom narażonym na niedobory elektrolitów, sportowcom, pracownikom umysłowym, osobom przewlekle chorym, o obniżonym libido, będącym na diecie czy potrzebującym detoksykacji. Skorzystać z nich może jednak każdy, kto chce poprawić stan swojego zdrowia czy wzmocnić organizm.

Czytaj więcej
tatuaż na pieprzyku

Tatuaż na pieprzyku – czy to bezpieczne?

Tatuaż na pieprzyku nie stanowi bezpośredniego zagrożenia dla zdrowia czy życia człowieka. Często wykonujemy go nawet nieświadomie, nie zastanawiając się nad konsekwencjami. Warto jednak przed wizytą u tatuażysty dokładnie obejrzeć odcinek skóry, który zamierzamy pokryć barwnikiem. Późniejsza jego obserwacja może być bowiem znacznie utrudniona.

Czytaj więcej
Chirurgiczne usuwanie znamion

Chirurgiczne usuwanie znamion – jedyna metoda umożliwiająca biopsję

Chirurgiczne usuwanie znamion umożliwia pobranie wycinka zmienionej tkanki skórnej bez konieczności uszkadzania jej struktury. Takie działanie umożliwia przekazanie próbki do laboratorium, gdzie bada się ją w mikroskopowym powiększeniu. Dzięki badaniom histopatologicznym zyskujemy odpowiedź na wszystkie wątpliwości natury diagnostycznej.

Czytaj więcej
Chirurgiczne usuwanie znamion sposobem na czerniaka

Chirurgiczne usuwanie znamion sposobem na czerniaka

Chirurgiczne usuwanie znamion jest jedynym skutecznym sposobem walki z nowotworem złośliwym skóry – czerniakiem. Jednocześnie stanowi podstawową metodę profilaktyki jego rozwoju. Tylko pozbywając się podejrzanej zmiany skórnej, możemy przyczynić się do szybkiego ograniczenia rozwoju niebezpiecznych dla zdrowia chorób.

Czytaj więcej
znamiona skórne pod kontrolą

Znamiona skórne pod kontrolą – kiedy wyciąć zmianę?

Znamiona skórne nie zmieniają swojego charakteru z łagodnego na złośliwy z dnia na dzień. Choć proces ten może być krótkotrwały, zwykle trwa nawet kilkanaście tygodni. Dokonując w tym czasie bacznej obserwacji własnego ciała, można szybko zauważyć pierwsze symptomy nieprawidłowości. One natomiast powinny nas skłonić do rychłego spotkania z lekarzem.

Czytaj więcej
Znamiona skórne – które z nich można usunąć chirurgicznie

Znamiona skórne – które z nich można usunąć chirurgicznie?

Znamiona skórne wycina się chirurgicznie głównie z przesłanek zdrowotnych lub estetycznych. Dla niektórych pacjentów są źródłem obawy o własne zdrowie, a dla innych znacznego dyskomfortu i wstydu. Mimo że poszczególne zmiany skórne mogą się znacznie różnić od siebie wyglądem, zabieg ich usunięcia wygląda niemal w każdym przypadku tak samo.

Czytaj więcej
668 660 600