Artykuły

Strona główna / Artykuły
znamiona skórne pod kontrolą

Znamiona skórne pod kontrolą – kiedy wyciąć zmianę?

Znamiona skórne nie zmieniają swojego charakteru z łagodnego na złośliwy z dnia na dzień. Choć proces ten może być krótkotrwały, zwykle trwa nawet kilkanaście tygodni. Dokonując w tym czasie bacznej obserwacji własnego ciała, można szybko zauważyć pierwsze symptomy nieprawidłowości. One natomiast powinny nas skłonić do rychłego spotkania z lekarzem.

Czytaj więcej
Znamiona skórne – które z nich można usunąć chirurgicznie

Znamiona skórne – które z nich można usunąć chirurgicznie?

Znamiona skórne wycina się chirurgicznie głównie z przesłanek zdrowotnych lub estetycznych. Dla niektórych pacjentów są źródłem obawy o własne zdrowie, a dla innych znacznego dyskomfortu i wstydu. Mimo że poszczególne zmiany skórne mogą się znacznie różnić od siebie wyglądem, zabieg ich usunięcia wygląda niemal w każdym przypadku tak samo.

Czytaj więcej
znamiona w miejscach intymnych

Znamiona w miejscach intymnych. Czy należy je wycinać?

Znamiona w miejscach intymnych są szczególnie często powodem dyskomfortu wielu pacjentów. Całkowicie niepotrzebnie – bez względu na lokalizację zmian skórnych, doświadczony lekarz jest w stanie wyleczyć je bez komplikacji. Podczas wizyty konsultacyjnej i kwalifikującej do zabiegu usuwania znamion dokładnie bada on skórę i ustala możliwe ścieżki leczenia. Pacjent może bez obaw poprosić go o pomoc i opinię na każdym etapie terapii.

Czytaj więcej
jak często stosować kroplówki witaminowe

Jak często stosować kroplówki witaminowe?

O tym, jak często stosować kroplówki witaminowe pacjent nie może zadecydować samodzielnie. W celu ustalenia planu terapii oraz określenia potrzeb kuracjusza odbywa się kwalifikacyjna wizyta lekarska przed zabiegiem. W Centrum Medycznym Galmedic można skorzystać z opinii i pomocy wykwalifikowanych specjalistów. Dzięki swojemu doświadczeniu pomagają oni odpowiednio ukierunkować proces leczenia.

Czytaj więcej
Wlewy dożylne nie tylko dla sportowców

Wlewy dożylne nie tylko dla sportowców

Wlewy dożylne są powszechnie stosowane głównie przez osoby, które narażone są na nadmierny wysiłek fizyczny i psychiczny. Nie są to jednak wyłącznie sportowcy i wyczynowcy. Również pracownicy biurowi, osoby na diecie oraz m.in. kobiety w ciąży mogą skorzystać z dożylnej suplementacji. Istotne jest jednak określenie wskazań i przeciwwskazań do wykonania wlewu witaminowego w towarzystwie lekarza.

Czytaj więcej
Wlewy witaminowe

Wlewy witaminowe – sposób na powrót do zdrowia po COVID-19

Wlewy witaminowe cieszą się wśród pacjentów ciągle rosnącą popularnością. Od niedawna jednak są one również skutecznym sposobem na powrót do zdrowia po przechorowanym COVID-19. Koronawirus wpływa znacząco na obniżenie sprawności fizycznej i samopoczucia psychicznego. Warto zatem znać metody wspomagające zarówno jego leczenie, jak i proces rekonwalescencji.

Czytaj więcej
Czy usuwanie znamion jest bezpieczne

Czy usuwanie znamion jest bezpieczne?

Usuwanie znamion to zabieg mało inwazyjny i uznawany za jeden z najbezpieczniejszych. Ta skuteczna metoda leczenia zmian skórnych umożliwia ich szybkie wyleczenie poprzez pozbycie się ich z powierzchni skóry. Jest szczególnie polecana pacjentom, u których stwierdzono znamiona o charakterze chorobowym. Pozwala bowiem na przeprowadzenie poszerzonej diagnostyki (biopsji).

Czytaj więcej
Przyczyny, objawy i usuwanie znamienia błękitnego

Przyczyny, objawy i usuwanie znamienia błękitnego

Usuwanie znamienia błękitnego konieczne jest głównie w przypadku stwierdzenia dużych zmian skórnych. Ten rodzaj znamienia łatwo można jednak pomylić z czerniakiem, a tego rodzaju błędy diagnostyczne skłaniają lekarzy do podejmowania szybkich kroków leczniczych. Zabieg bezpieczny, bezbolesny, a co najważniejsze – skuteczny.

Czytaj więcej
usuwanie znamienia Suttona

Usuwanie znamienia Suttona – czym jest pieprzyk z obwódką?

Usuwanie znamienia Suttona nie jest konieczne w przypadku każdorazowego jego stwierdzenia na skórze pacjenta. W celu określenia metody leczenia konieczne jest jednak odbycie konsultacji z lekarzem dermatologiem. Samodzielnie możemy jedynie domniemywać, z jakim rodzajem znamienia mamy do czynienia.

Czytaj więcej
objawy czerniaka

Rak skóry – objawy czerniaka

Objawy czerniaka często są bagatelizowane, co wpływa na jego dalszy rozwój. Dlatego też każde podejrzane znamię należy sprawdzić u dermatologa, zanim ewentualny nowotwór rozsieje się po całym naszym organizmie.

Czytaj więcej
Przeciwwskazania do zabiegu chirurgicznego usuwania znamion skórnych

Przeciwwskazania do zabiegu chirurgicznego usuwania znamion skórnych

Jak w przypadku każdej procedury medycznej, istnieją również przeciwwskazania do zabiegu chirurgicznego usuwania znamion skórnych. Choć jest ich niewiele, warto pamiętać o nich podczas rozmowy z lekarzem. Zatajenie istotnych informacji o stanie własnego zdrowia może bowiem wpłynąć na jego znaczne pogorszenie.

Czytaj więcej
668 660 600