Artykuły

Strona główna / Artykuły
korzyści zdrowotne obrzezania

Korzyści zdrowotne obrzezania – zalety usunięcia napletka

Korzyści zdrowotne obrzezania obejmują przede wszystkim skuteczne leczenie stulejki, załupka, zapalenia prącia i żołędzi. Wykonanie zabiegu chirurgicznego ułatwia późniejszą higienę intymną chłopców i mężczyzn. Skutecznie ogranicza liczbę zakażeń wirusem HIV i HPV oraz chorobami wenerycznymi. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu, dzięki czemu jest on dla pacjenta bezbolesny i komfortowy.

Czytaj więcej
postępowanie po zabiegu obrzezania

Postępowanie po zabiegu obrzezania – najlepsze praktyki i zalecenia

Postępowanie po zabiegu obrzezania to przede wszystkim odpowiednia pielęgnacja i mycie prącia, dbałość o stan rany i jałowość opatrunku. Konieczne jest ponadto powstrzymanie się od współżycia seksualnego i aktywności fizycznej przez okres kilku tygodni po zabiegu. Stosując się do zaleceń lekarza, zwiększa się efektywność wykonanej procedury medycznej.

Czytaj więcej
psychologiczne aspekty wazektomii

Psychologiczne aspekty wazektomii. Jak przygotować się mentalnie do zabiegu?

Psychologiczne aspekty wazektomii to istotna część zabiegu chirurgicznego, stanowiącego najskuteczniejszą metodę antykoncepcji dla mężczyzn. Efekt procedury medycznej najpewniejszy jest kilka miesięcy po zabiegu. Wcześniej należy wykonać badanie nasienia, które weryfikuje efektywność podwiązania nasieniowodów. W ten sposób mężczyzna dowiaduje się, czy w jego spermie znajdują się plemniki. Pozostałe funkcje seksualne pozostają u niego bez zmian. Większość obaw i wątpliwości jest zatem nieuzasadniona.

Czytaj więcej
jak chronić znamiona

Jak chronić znamiona przed słońcem?

Zastanawiając się nad tym, jak chronić znamiona, w pierwszej kolejności na myśl nasuwa się ochrona przeciwsłoneczna. Stosowanie kremów z filtrami może bowiem zapobiec powstawaniu groźnych zmian skórnych i przebarwień. Pieprzyki na skórze należy jednak nie tylko chronić przed słońcem. Również przed uszkodzeniami mechanicznymi, zadrapaniami oraz nadmiernym naciskiem na struktury.

Czytaj więcej
antykoncepcja dla mężczyzn

Antykoncepcja dla mężczyzn – skuteczność wazektomii

Wazektomia jest skuteczną metodą antykoncepcji ze względu na ograniczenie możliwości przedostania się plemników przez nasieniowody do cewki moczowej podczas wzwodu i wytrysku u mężczyzny. Polega na wykonaniu chirurgicznego przecięcia nasieniowodów. Ta antykoncepcja dla mężczyzn jest jedną z najbardziej znanych metod zapobiegania nieplanowanej ciąży. Jest całkowicie bezpieczna oraz odwracalna.

Czytaj więcej
jak podnieść libido

Jak podnieść libido? Dedykowana kroplówka witaminowa

Niekorzystne relacje z partnerem, zaburzenia gospodarki hormonalnej, zmęczenie psychiczne i fizyczne – to główne czynniki mające wpływ na męskie i kobiece libido. Jak podnieść libido, by osoby obu płci czerpały przyjemność ze współżycia niezależnie od przyczyny spadku popędu seksualnego? Sposobem na obniżone libido w różnym wieku może okazać się dożylna suplementacja w postaci odpowiednio skomponowanych kroplówek witaminowych.

Czytaj więcej
jak długo leczy się alkoholizm

Jak długo leczy się alkoholizm?

Jak długo leczy się alkoholizm? To podstawowe pytanie, z jakim spotykają się specjaliści oferujący leczenie alkoholizmu w profesjonalnej placówce medycznej. Pacjenci zastanawiają się na tym, ile czasu muszą spędzić w procesie terapeutycznym, by zyskać pewność pokonania choroby. Leczenie alkoholizmu może przynieść oczekiwane rezultaty w szybkim czasie, jednak zależne są one od wielu zewnętrznych czynników.

Czytaj więcej
alkoholizm a zdrowie psychiczne

Alkoholizm a zdrowie psychiczne – jakie są związki między alkoholizmem a zaburzeniami psychicznymi

Nadużywanie alkoholu może prowadzić do występowania skrajnie niebezpiecznych zachowań i reakcji osób uzależnionych. Substancja odurzająca stopniowo przejmuje bowiem kontrolę nad ich życiem. Alkoholizm a zdrowie psychiczne to połączenie oczywiste. Zaburzenia nastroju, problemy psychiczne, uszkodzenia mózgu spowodowane toksycznym działaniem etanoli i niemożność zaprzestania picia – to czynniki utrudniające proces pokonywania nałogu.

Czytaj więcej
picie kontrolowane

Picie kontrolowane – czy to możliwe dla osoby uzależnionej?

Picie kontrolowane polega na świadomej konsumpcji alkoholu. Z założenia jest zatem nie do osiągnięcia dla osób uzależnionych. Pod wpływem spożywanego alkoholu tracą oni bowiem kontrolę nad rzeczywistością. Wobec alkoholu powinni oni zatem przejawiać wyłącznie negatywną postawę, minimalizując ryzyko nawrotu choroby alkoholowej. Zamiast ograniczenia picia zaleca się całkowitą abstynencję.

Czytaj więcej
miopatia alkoholowa

Miopatia alkoholowa – czym się objawia i jak ją leczyć?

Miopatia alkoholowa objawia się osłabieniem siły mięśni, bólem i obrzękiem mięśni kończyn dolnych i górnych wynikającymi z postępującego zaniku mięśni. Powodują go toksyny zawarte w etanolu, upośledzając działanie całych układów ludzkiego ustroju. 

Czytaj więcej
objawy odstawienia alkoholu

Fizyczne i psychiczne objawy odstawienia alkoholu u pacjentów

Objawy odstawienia alkoholu różnią się między sobą szczególnie ze względu różnorodnego rozwoju nałogu u osób uzależnionych. Zawsze obejmują jednak zarówno aspekty zdrowia psychicznego, jak i fizycznego. Powodują złożone trudności w codziennym funkcjonowaniu, a nieleczone zwiększają ryzyko nawrotu choroby alkoholowej.

Czytaj więcej
668 660 600