Kroplówka – Nawodnienie – Centrum Medyczne Galmedic

Strona główna / Kroplówki witaminowe / Kroplówka – Nawodnienie – Centrum Medyczne Galmedic
kroplówka witaminowa nawodnienie

Woda jest związkiem chemicznym, z którego w większości składa się nasze ciało. Bez niej niemożliwe byłoby działanie wszystkich organów oraz zachowanie prawidłowych funkcji naszego organizmu. O tym, jak istotne jest nawodnienie, przekonujemy się zwłaszcza podczas upalnych dni. Wówczas najczęściej dochodzi do nadmiernej utraty wody, która prowadzi do odwodnienia i przykrych jego konsekwencji.

Życiodajna kropla

Ponieważ aż 70% naszej wagi stanowi woda, tak istotna jest dbałość o jej odpowiedni poziom w naszym organizmie. Występuje w każdej, nawet najmniejszej komórce naszego ciała. Życiodajne krople dostarczamy mu codziennie za pośrednictwem przyjmowanych przez nas w ciągu dnia napojów i pokarmów. Potrzebna jest do życia wszystkim żywym organizmom. Dlatego też coraz częściej zwracamy uwagę na odpowiednie nawodnienie organizmu, zwłaszcza w czasie zwiększonego zapotrzebowania na wodę.

Przeciętnie w ciągu dnia powinniśmy wypijać około 2-2,5 litra wody. Gdy sięgamy po szklankę wody dopiero wtedy, gdy czujemy pragnienie, dopuściliśmy już do rozpoczęcia procesu odwadniania się. Rzadko bowiem zdajemy sobie sprawę z tego, że nawadniać organizm powinniśmy regularnie. Zapotrzebowanie na wodę jest kwestią bardzo indywidualną. Co więcej, zmienia się ze względu na określone czynniki zewnętrzne i wewnętrzne. Tymi czynnikami najczęściej są: temperatura otoczenia, wilgotność, wiek, płeć, stan zdrowia, aktywność, dieta. Nawet niewielka gorączka, czyli wzrost temperatury ciała, może zwiększyć zapotrzebowanie na wodę nawet o kilka procent.

Nawodnienie

Ponieważ nasz organizm nie jest w stanie samodzielnie wyprodukować wody dla zaspokojenia własnych potrzeb, musimy dbać o jej systematyczne dostarczanie. Głównymi jej źródłami są pokarmy i napoje, a tylko niewielka jej ilość powstaje w wyniku zmian metabolicznych zachodzących w organizmie. Nawodnienie jest istotne ze względu na to, jaką rolę woda odgrywa w naszym ciele. Przede wszystkim buduje je, kontroluje pracę narządów, odpowiada za transport substancji odżywczych, bierze udział w procesie termoregulacji.

W okresach zwiększonego zapotrzebowania organizmu na wodę jej podaż w diecie może okazać się niewystarczająca. W takim przypadku zalecamy dożylną suplementację wody i elektrolitów. Dzięki kroplówce nawadniającej szybko zniwelujesz skutki odwodnienia i zapobiegniesz sytuacji, w której Twój organizm traci więcej wody, niż jej otrzymuje z różnych źródeł. Kroplówki nawadniające przeznaczone są dla każdego, kto odczuwa objawy odwodnienia oraz obawia się nadmiernej utraty wody z organizmu. Jako podstawowe objawy odwodnienia wymieniamy: zmniejszoną produkcję moczu, suchość w ustach i gardle, skurcze mięśni, ogólne znużenie, brak witalności, zawroty głowy, zaparcia, brak pocenia się. Wszystkie te objawy mogą pojawić się wskutek podejmowania nadmiernej aktywności fizycznej lub w wyniku upałów.

Składnikami kroplówki nawadniającej są przede wszystkim woda i sole mineralne. Suplementacja elektrolitów jest niezbędnym elementem nawodnienia organizmu. Woda jako środek transportu dla środków odżywczych dostarcza je do wszystkich tkanek organizmu. Zastosowanie kroplówki wysokoelektrolitowej wspomaga zachowanie równowagi wodno-elektrolitowej. Co za tym idzie, unikamy wszelkich przykrych dolegliwości związanych z zaburzeniami poziomu elektrolitów w ciele. Najczęściej są one związane z nadmiarem potasu, sodu i wapnia.

Wygoda i praktyka

W instytucie witaminowym z kroplówki witaminowej może skorzystać każdy. Jej wykonanie szczególnie zalecamy osobom aktywnym fizycznie, wyczerpanym, po infekcjach, zwłaszcza żołądkowych, pracujących lub przebywających dłuższy czas w wysokich temperaturach. Dzięki dożylnej drodze podania jest ona uznawana za najszybszą i najwygodniejszą metodę dodatkowej suplementacji. Przywraca odpowiednią ilość płynów oraz wyrównuje poziom elektrolitów.

Wlew dożylny wykonujemy w Centrum Medycznym Galmedic po wcześniejszym przeprowadzeniu wywiadu z pacjentem. Pozwala to na określenie jego indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Niezbędne jest również wykonanie podstawowych badań biochemicznych. Wskazują one na ewentualne niedobory oraz wiele mówią o ogólnym stanie zdrowia i kondycji ciała pacjenta. Czas trwania wlewu dożylnego to około 45 minut. Dla najlepszych rezultatów zalecamy powtórzenie wlewu, zwłaszcza po przeprowadzonej analizie składu ciała. To ona daje odpowiedź na pytanie, ile w naszym organizmie znajduje się wody i pozostałych substancji. Już w godzinę po zabiegu poczujesz różnicę i pozbędziesz się przykrych objawów odwodnienia.

Wygodne rozwiązanie w postaci dożylnego wlewu nie wymaga specjalnych przygotowań. W naszym Centrum zajmie się Tobą wykwalifikowany personel. To jego członkowie, tuż po określeniu Twoich preferencji, założą wkłucie, za którego pośrednictwem odbędzie się suplementacja. Odradzamy zatem przeprowadzanie zabiegu w warunkach domowych. Choć mało inwazyjny, wiąże się z koniecznością obserwacji, zwłaszcza ogólnego stanu pacjenta i jego parametrów oraz wyników badań laboratoryjnych.

 

kroplówka witaminowa nawodnienie

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie pojawi się w komentarzu.

668 660 600