Odtrucie alkoholowe Kraków

Codziennie pomagamy naszym pacjentom w bezpieczny sposób przerwać ciąg alkoholowy.

Odtrucie alkoholowe Kraków – Detoks alkoholowy Kraków – Galmedic

odtrucie alkoholowe

 

Detoks alkoholowy i Odtrucie alkoholowe to przełomowy sposób na zredukowanie objawów alkoholowego zespołu abstynencyjnego w Krakowie.

Alkohol to substancja psychoaktywna wpływająca na układy neuroprzekaźników w układzie nerwowym. Spożywany w nadmiarze jest trucizną, a jego szybkie odstawienie lub drastyczne zmniejszenie dawki w wypadku regularnego picia może prowadzić do alkoholowego zespołu abstynencyjnego (AZA). Najczęściej pojawia się on w ciągu 24-48 godzin od odstawienia alkoholu. Objawy mogę jednak w niektórych przypadkach wystąpić dużo wcześniej, nawet już po dwóch godzinach od odstawienia alkoholu.

AZA często stanowi bezpośrednie zagrożenie życia. Dlatego też terapię alkoholową zawsze rozpoczyna się od detoksykacji alkoholowej, czyli odtrucia organizmu z alkoholu. Detoks alkoholowy lub odtrucie alkoholowe jest przełomowym, doskonałym sposobem na szybkie przeprowadzenie pacjenta przez dolegliwości związane z alkoholowym zespołem abstynencyjnym.

Detoks alkoholowy pozwala na oczyszczenie organizmu ze szkodliwych metabolitów powstających podczas zatrucia alkoholem, takich jak aldehyd i kwas mrówkowy. Dzięki temu wyniszczone komórki i organy szybciej się regenerują. To z kolei pozwala doskonale przygotować pacjenta do dalszego leczenia.

Detoks alkoholowy – odtrucie alkoholowe jest więc idealnym krokiem w stronę trzeźwości.

 

Alkoholizm – jego fazy i typy

Alkoholizm jest chorobą chroniczną, czyli przewlekłą, a osoba zapadająca na nią choruje do końca życia. Jego objawy utrzymują się długotrwale i mogą się nawracać. Prowadzi do skrajnego wyczerpania organizmu i może powodować śmierć. Dlatego niezwykle istotne jest szybkie podjęcie leczenia. Detoksykacja alkoholowa, czyli odtrucie alkoholowe jest pierwszym i najważniejszym krokiem terapii.

Rozróżniamy 4 fazy alkoholizmu:

1. Wstępna (objawowa) – trwająca od kilku miesięcy do kilku lat – picie w celu odczucia ulgi emocjonalnej.

2. Ostrzegawcza (zwiastunowa) – koncentracja głównie na piciu alkoholu, spożywanie po kryjomu, pojawiają się luki w pamięci.

3. Krytyczna (ostra) – osoba uzależniona traci kontrolę nad piciem, pojawia się agresja oraz wyrzuty sumienia. Zaniedbywane są obowiązku służbowe i domowe, a także kontakty z rodziną i bliskimi. W tej fazie podejmowane są także próby samobójcze.

4. Przewlekła (chroniczna) – występują wielodniowe ciągi picia, wiąże się z zaburzeniami procesów myślowych, występowaniem psychoz alkoholowych i napadów drgawkowych. W tej fazie narastają konflikty z otoczeniem, przez co osoba uzależniona często traci rodzinę.

Wyróżniamy także 6 typów alkoholizmu:

Alfa – umiarkowane i kontrolowane spożywanie poprawiające samopoczucie,
Beta – nadmierne spożywanie alkoholu wywołujące szkody w organizmie,
Gamma – niekontrolowane picie alkoholu, zmiana osobowości,
Delta – występujące objawy abstynenckie niepozwalające utrzymać trzeźwości,
Epsilon – intensywne upijanie się osób żyjących w abstynencji,
Zeta – używanie pod wpływem alkoholu przemocy wobec innych.

Pamiętajmy, że alkoholizm możliwy jest do zatrzymania w każdej fazie, bez względu na typ.

Masz pytanie dotyczące usługi? Zapraszamy do kontaktu

Odtrucie alkoholowe Kraków – przerywamy ciąg alkoholowy

Wykorzystujemy najnowocześniejsze metody gwarantujące maksymalną skuteczność. Przeprowadzane w naszych gabinetach odtrucia alkoholowe wykonywane są zgodnie ze światowymi standardami przy wykorzystaniu najefektywniejszych leków.

Nasz doświadczony personel medyczny pomaga pacjentom w bezpieczny sposób przerwać ciąg alkoholowy i zminimalizować objawy alkoholowego zespołu abstynencyjnego, takie jak:

 • ból i zawroty głowy,
 • ogólne osłabienie,
 • nudności, wymioty i biegunki,
 • nadciśnienie tętnicze,
 • kołatanie serca,
 • drżenie mięśni,
 • padaczka alkoholowa.

Nasi specjaliści dbają także o stan psychiczny pacjentów i redukują:

 • bezsenność,
 • niepokój, lęk i nerwowość,
 • omamy wzrokowe i słuchowe,
 • majaczenie,
 • nadpobudliwość.

Detoks alkoholowy Kraków

Każdemu pacjentowi zapewniamy indywidualny detoks alkoholowy. Dlatego też przed rozpoczęciem odtrucia alkoholowego kuracjusze są rzetelnie badani przez wykwalifikowany personel medyczny z wieloletnim doświadczeniem. Dzięki temu specjaliści mogą dobrać odpowiednie leki i dawki pozwalające na optymalne wyregulowanie gospodarki wodnej i elektrolitowej pacjenta. Substancje wprowadzamy dożylnie a także doustnie, co daje możliwość ich całkowitej absorpcji.

Standardowo pacjenci otrzymują leki wspomagające regenerację wątroby oraz poprawiające koncentrację. Personel podaje także utracone witaminy i elektrolity oraz sprzyjające regeneracji organizmu leki uspokajające i nasenne.

Ciągła opieka personelu medycznego

Detoks alkoholowy organizmu w naszym centrum medycznym trwa od kilku do kilkunastu godzin. Oczywiście zabieg możemy przedłużyć, w zależności od stanu pacjenta. Kuracjusze przez cały ten czas są pod ścisłą opieką personelu medycznego, który monitoruje ich parametry życiowe i stan zdrowia.

Prowadzimy odtrucia alkoholowe w Krakowie przy ulicy Wincentego Danka 8 Lokal usługowy 7.

Detoks alkoholowy & Odtrucie alkoholowe na kaca

Świadczymy także pomoc w leczeniu objawów kilkudniowego spożycia alkoholu. Jeżeli męczą Państwa nudności, wymioty, bezsenność, niepokój czy ogólne złe samopoczucie, zachęcamy do kontaktu z naszą kliniką. Oferujemy 3-godzinny zabieg odtrucia alkoholowego polegający na podaniu odpowiednich kroplówek. Po nim można także wszyć wszywkę alkoholową Esperal.

Często zadawane pytania

Detoks alkoholowy jest profesjonalnym zabiegiem medycznym przeprowadzanym przez wykwalifikowany personel medyczny. Polega na podaniu pacjentowi leków pomagających przerwać ciąg alkoholowy, zminimalizować objawy alkoholowego zespołu abstynencyjnego i poprawić samopoczucie kuracjusza.

Profesjonalna i skuteczna detoksykacja alkoholowa przeprowadzana jest pod nadzorem doświadczonego personelu medycznego po ówczesnym kompleksowym przebadaniu pacjenta. Wykorzystywane środki farmakologiczne dostosowywane są indywidualnie do problemów zdrowotnych i kondycji organizmu pacjenta. Leki podawane są dożylnie, dzięki czemu całkowicie się wchłaniają.

Oczywiście, że tak. Ciągu alkoholowego nie powinno się przerywać na własną rękę. Nasz doświadczony personel medyczny pomaga pacjentom przerwać ciąg alkoholowy w bezpieczny dla kuracjuszy sposób.

Detoksykacja alkoholowa standardowo trwa w naszej klinice 3 lub 12 godzin i może zostać przedłużona w zależności od stanu zdrowia pacjenta.

Oczywiście, że tak. Zachęcamy, by wspierać osoby uzależnione w tych trudnych chwilach i towarzyszyć im podczas wizyty w naszej placówce.

Jak najbardziej. Detoks alkoholowy pozwoli Ci szybko powrócić do normalnego funkcjonowania.

Zdrowie pacjenta jest najważniejsze. Dlatego pomagamy tak szybko, jak tylko jest to możliwe. Zachęcamy do kontaktu telefonicznego.

Cennik detoks alkoholowy & Odtrucie alkoholowe

Pacjent otrzymuje pakiet opieki zawierający wysokiej jakości płyny wieloelektrolitowe oraz kroplówki witaminowe, leki rozluźniająco-uspokajające oraz przeciwwymiotne. Do wyłącznej dyspozycji pacjenta pozostaje wykwalifikowany personel medyczny, który cały czas jest z pacjentem. Odtrucie odbywa się w bardzo komfortowym jednoosobowym pokoju z prywatną toaletą, pacjent ma również do swojej dyspozycji wygodną salę telewizyjną. Podczas odtrucia 12h i 24h na życzenie pacjenta istnieje możliwość zamówienia posiłku. Naszym pacjentom podajemy wyłącznie bezpieczne i przebadane preparaty medyczne wysokiej jakości pochodzące z legalnych źródeł.

Nasze usługi możesz opłacić online za pośrednictwem serwisu Przelewy24. Aby opłacić usługę kliknij jej nazwę i postępuj zgodnie z instrukcjami.

przelewy24

Masz pytanie dotyczące usługi?

Zapraszamy do kontaktu. Nasz specjalista udzieli szczegółowej odpowiedzi na twoje pytanie.

668 660 600