Kroplówka – Koktajl Minerałowy – Centrum Medyczne Galmedic

Strona główna / Kroplówki witaminowe / Kroplówka – Koktajl Minerałowy – Centrum Medyczne Galmedic
kroplówka witaminowa koktajl minerałowy

Każdego z nas prędzej czy później dotknie problem związany z niedoborem witamin i minerałów. W codziennej diecie nie dostarczamy bowiem wystarczającej ilości składników odżywczych, jakich potrzebuje nasz organizm. Obecnie najczęściej wybieraną drogą suplementacji elektrolitów jest droga doustna. Niestety witaminy i minerały podawane w takiej formie nie mają szansy przyswoić się w 100% w naszym organizmie. Odpowiedzią na nasze potrzeby jest koktajl minerałowy.

Koktajl minerałowy

Idealnym rozwiązaniem w tej sytuacji jest koktajl minerałowy. Podajemy go w formie dożylnej. Jest to kroplówka o unikalnym składzie i działaniu. Kroplówki witaminowe dzięki dożylnej drodze podania trafiają bezpośrednio do naszego krwiobiegu. Co za tym idzie, składniki odżywcze i elektrolity omijają cały układ pokarmowy i nie są trawione. Dzięki temu możliwe jest ich przyswojenie w niezmienionej formie i ilości. Dzięki zastosowaniu koktajlu minerałowego pozbywamy się niedoborów makro- i mikroskładników odpowiedzialnych za prawidłowe funkcjonowanie wszystkich układów naszego organizmu.

Koktajle minerałowe oferowane przez Centrum Medyczne Galmedic posiadają unikalny skład, który odpowiada indywidualnym potrzebom klientów. W kroplówce witaminowej znajdziesz bogactwo minerałów takich jak: cynk, selen, molibden, miedź, chrom, żelazo, jod, mangan. Tych pierwiastków najczęściej brakuje w naszej diecie. Ponadto, nie dostarczamy ich również w suplementacji doustnej. Koktajl minerałowy ma na celu uzupełnienie ich niedoborów, utrzymanie ich ilości na właściwym poziomie, zadowalającym klienta i lekarzy.

Koktajl minerałowy przeznaczony jest w szczególności dla wszystkich, którzy borykają się z problemem niedoboru minerałów w organizmie. Na znaczne niedobory narażone są osoby ciężko pracujące fizycznie i psychicznie, aktywne fizycznie, stosujące złą dietę, przewlekle chore lub osoby w trakcie leczenia różnego rodzaju schorzeń.

Witaminy i minerały

W naszym organizmie istotną rolę odgrywają witaminy, minerały i elektrolity. Te, które znajdziesz w naszej kroplówce witaminowej, odpowiadają przede wszystkim za dobre samopoczucie, wygląd oraz ogólną kondycję całego organizmu. Dzięki zastosowaniu w niej tych minerałów, których najczęściej dotyczą niedobory, jesteśmy w stanie szybko poprawić wyniki Twoich badań. Co najważniejsze, po zastosowaniu koktajlu witaminowego sam zauważysz różnicę – Twój organizm będzie zregenerowany.

Za taki stan rzeczy odpowiadają specjalnie dobrane składniki naszej kroplówki witaminowej. Selen niezbędny jest dla prawidłowego działania tarczycy, odpowiada również za poziom sprawności seksualnej. Łagodzi również ból i pomaga w leczeniu stanów depresyjnych, poprawiając ogólne samopoczucie. Cynk wzmacnia odporność organizmu, wpływa korzystnie na płodność i pracę układu dokrewnego (między innymi tarczycy). Za prawidłowy rozwój i funkcjonowanie tarczycy odpowiada również jod. Miedź w połączeniu z żelazem transportuje tlen do komórek naszego ciała. Molibden chroni przed anemią, a mangan jest niezbędny dla prawidłowego działania układu nerwowego.

Instytut witaminowy i koktajle witaminowe

Chociaż dawniej stosowanie kroplówek kojarzyło się wyłącznie z chorobą i hospitalizacją, dziś dostarcza również pozytywnych skojarzeń. Kroplówki są nieodłącznym elementem oferty powstających ciągle instytutów witaminowych i barów witaminowych. Chociaż kroplówki witaminowe można stosować w warunkach ambulatoryjnych i szpitalnych, coraz większą popularnością cieszą się wizyty klientów w instytutach. Równie często wykwalifikowany personel wykonuje nam wlew dożylny w warunkach domowych. Należy jednak pamiętać, że samodzielnie nie możemy wykonywać wkłucia dożylnego. Jest to rodzaj mało inwazyjnego, ale jednak zabiegu, podczas którego dochodzi do przerwania ciągłości skóry i kontaktu z krwią. Nieprawidłowo przeprowadzony naraża nas na ryzyko wielu powikłań.

Instytuty witaminowe są coraz bardziej popularne ze względu na obecny trend zdrowego stylu życia. Chcemy być zdrowi, jak najmniej przebywać w gabinecie lekarza, pragniemy, by nasze ciało jak najdłużej zachowało odpowiednią formę. Dlatego też sięgamy po coraz nowsze rozwiązania. Bogata oferta instytutów witaminowych pozwala każdemu klientowi znaleźć coś dla siebie. Indywidualnie dobrany skład kroplówki jest gwarancją szybkiego powrotu do formy i sprawności. Wlew powtarzany co kilka dni pozwala na szybką regenerację i stałą kontrolę stanu zdrowia klienta.

Koktajl minerałowy – suplementacja

Ponieważ nasz organizm nie jest w stanie sam wytworzyć potrzebnej mu ilości minerałów i składników odżywczych, niezbędna jest ich codzienna suplementacja. Zła dieta i złe nawyki żywieniowe przeszkadzają w dostarczaniu wysokiej jakości pokarmu do naszego organizmu. Dzięki suplementacji elektrolitów i witamin możemy w łatwy i szybki sposób dostarczyć organizmowi tego, czego najbardziej potrzebuje. Suplementacja za pośrednictwem wlewu dożylnego jest najszybszym i najefektywniejszym sposobem na zażegnanie niedoborów witamin i minerałów. Każdy z nas potrzebuje bowiem innej dawki tych drogocennych substancji. Zapotrzebowanie organizmu na witaminy i minerały zależy przede wszystkim od naszego wieku, płci, stylu życia i diety.

Najczęściej występującymi objawami niedoboru witamin i minerałów są ogólne znużenie, bóle głowy, złe samopoczucie, rozbicie. By ustalić, których minerałów brakuje w naszym organizmie, lekarz najczęściej zleca szczegółowe badanie krwi. Na podstawie jego wyniku ustalamy indywidualny skład zastosowanej kroplówki. Mamy na celu bowiem jak najszybsze zniwelowanie uciążliwych objawów. Nieprawidłowe wyniki morfologii wskazują często na anemię. Z nią również możesz walczyć dzięki naszemu koktajlowi witaminowemu. Zawiera on w swym składzie żelazo, które zapobiega niedokrwistości oraz wspomaga proces odnowy czerwonych krwinek.

 

kroplówka witaminowa koktajl minerałowy

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie pojawi się w komentarzu.

668 660 600