Kroplówka – Magnez – Centrum Medyczne Galmedic

Strona główna / Kroplówki witaminowe / Kroplówka – Magnez – Centrum Medyczne Galmedic
kroplówka witaminowa magnez

Producenci reklam telewizyjnych codziennie dosłownie zalewają nas ofertami doustnych suplementów diety. Niskie ceny, nowe formuły, łatwe dawkowanie – czy to tylko mrzonki? Jednym z najchętniej i najczęściej kupowanych przez Polaków preparatem wspomagającym dobre zdrowie i samopoczucie jest magnez.

Magnez dla serca i układu nerwowego

Podstawowy pierwiastek, jakim jest w ludzkim organizmie magnez, bierze udział w wielu procesach zachodzących w naszym ciele. To dzięki niemu w prawidłowy sposób funkcjonuje nasz układ nerwowy, krwionośny, dokrewny (zwłaszcza tarczyca), a nawet narządy ruchu. Pierwiastek ten jest budulcem kości i zębów, reguluje funkcjonowanie i współpracę wszystkich układów. Dzięki niemu również wszelkie inne składniki odżywcze są prawidłowo metabolizowane i dostarczane do odpowiednich tkanek oraz narządów. Dzięki swojej funkcji regulującej zapobiega powstawaniu wielu chorób przewlekłych, zwłaszcza tych, które dotyczą układu krwionośnego i oddechowego.

Poza tymi funkcjami magnez jest pośrednikiem w procesie trawienia tłuszczów, białek oraz węglowodanów. Łagodzi odczuwany ból, chroni przed toksynami, jakie wprowadzamy do organizmu z pożywieniem. Jest również strukturalnym czynnikiem wzrostu. Konstruuje bowiem błony śluzowe i niektóre z elementów tkanek. Pierwiastek ten ma również bardzo dobry wpływ na naszą sferę psychiczną. Jego odpowiednie stężenie pomaga się zrelaksować, niweluje negatywne skutki długotrwałego stresu, zapobiega nadmiernemu zmęczeniu, odpręża i uspokaja. Dzięki temu zwiększa również wydajność naszego mózgu, dbając o naszą dobrą kondycję umysłową.

Kiedy konieczna jest kroplówka?

Średnie dobowe zapotrzebowanie dorosłego człowieka na magnez wynosi około 400 mg. W niektórych przypadkach zapotrzebowanie to może wzrosnąć. Dzieje się tak przede wszystkim u osób aktywnie uprawiających sport, narażonych na wzmożony wysiłek umysłowy, stres, u kobiet w ciąży i w trakcie menopauzy. Poziom magnezu w organizmie może obniżyć również niewłaściwa dieta, a zwłaszcza zbyt restrykcyjne odchudzanie.

Najpowszechniejszymi objawami niedoboru magnezu są skurcze mięśni i drganie powiek. Gdy je zauważamy, najczęściej poziom tego pierwiastka jest już w naszym organizmie bardzo niski. Wcześniejszymi symptomami ostrzegawczymi są: bóle i zawroty głowy, rozdrażnienie, osłabienie, zła kondycja naszej skóry, włosów i paznokci. Objawy te bardzo często bagatelizujemy ze względu na ich powszechność. Warto pamiętać również o tym, że narażeni na niedobory możemy być nawet wtedy, gdy prowadzimy zdrowy tryb życia. Na obniżenie przyswajalności magnezu ma bowiem wpływ wiele czynników. Nawet te z pozoru błahe, takie jak picie niedostatecznej ilości wody czy stosowanie leków moczopędnych.

Suplementacja elektrolitów drogą dożylną jest skutecznym, bezpiecznym i jednocześnie najszybszym sposobem uzupełnienia pierwiastków w organizmie. Kroplówki witaminowe są ostatecznym rozwiązaniem problemu nie tylko znacznych niedoborów, ale i tych mniejszych. Dostarczając do naszego organizmu to, co najpotrzebniejsze, przyczyniają się do wyrównania w nim całej gospodarki wodno-elektrolitowej. O tym, czy w Twoim przypadku zaleca się wykonanie wlewu, możesz porozmawiać z naszym personelem medycznym. Obszerny i szczegółowy wywiad na temat obecnego stanu zdrowia pacjenta jest pierwszym etapem naszych działań.

Jak to działa?

Mimo że suplementacja magnezu może odbywać się w różnorodny sposób – doustnie, za pośrednictwem diety, czy zmiany swoich nawyków – coraz częściej sięgamy po jej dożylne odpowiedniki. Przede wszystkim, gdy zależy nam na czasie i oczekujemy natychmiastowego efektu, nie zastanawiamy się nad innym rozwiązaniem. Nie narażamy się również na niepotrzebne straty magnezu podczas jego metabolizmu w układzie trawiennym.

Kroplówki witaminowe, które zawierają w swoim składzie magnez, są całkowicie bezpieczne dla ludzkiego organizmu. Instytut witaminowy tworząc swą ofertę, przygotował specjalistyczną formułę kroplówki mającą na celu jak najszybszą suplementację brakujących składników odżywczych. Jednocześnie zadbano o jej jakość i bezpieczeństwo stosowania. Wlew dożylny wykonywany przez wykwalifikowany personel medyczny nie wiąże się z żadnymi powikłaniami i skutkami ubocznymi. Jedyne, na co możesz narzekać to nieprzyjemne ukłucie konieczne dla wprowadzenia do Twojego krwiobiegu życiodajnego pierwiastka.

Wlew dożylny z magnezem

Wkłucie najczęściej wykonujemy w zgięciu łokciowym pacjenta. Umieszczamy w nim wenflon podłączony do kroplówki. Za jego pośrednictwem płyn dostarczany jest bezpośrednio do Twojego organizmu. Magnez, dzięki dożylnej formie podania, niemal natychmiast trafia do odpowiednich tkanek i narządów, regulując oraz wspierając ich pracę. Wlew trwa około pół godziny. W tym czasie gwarantujemy spokojną i komfortową atmosferę, sprzyjającą procesom regeneracyjnym.

Wykonanie kroplówki nie wiąże się z koniecznością przygotowań ze strony pacjenta. Oddając się w nasze profesjonalne ręce, masz gwarancję bezpieczeństwa i skuteczności. Pierwsze efekty działania kroplówki odczuwalne są niemal od razu po jej odłączeniu. Dla wzmocnienia efektu zalecamy powtórzenie zabiegu w odstępie czasowym kilku dni.

 

kroplówka witaminowa magnez

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie pojawi się w komentarzu.

668 660 600