Wlewy witaminowe – sposób na powrót do zdrowia po COVID-19

Strona główna / Kroplówki witaminowe / Wlewy witaminowe – sposób na powrót do zdrowia po COVID-19
Wlewy witaminowe

Wlewy witaminowe – sposób na powrót do zdrowia po COVID-19

Wlewy witaminowe cieszą się coraz mocniej rosnącą przewagą nad doustnymi suplementami diety. Jeszcze do niedawna z suplementacji dożylnej korzystali głównie sportowcy i celebryci. W obecnych czasach szybki powrót do pełni sił i zdrowia pożądany jest do osiągnięcia przez większość pacjentów. Dzisiaj również ludzie przewlekle i zakaźnie chorzy oraz ci, którzy cierpią z powodu niedoboru elektrolitów, korzystają z ofert instytutów witaminowych. Jedną z chorób, która zostawia w organizmie człowieka widoczne ślady w postaci osłabienia i uciążliwych objawów, jest COVID-19.

Zakażenie koronawirusem nie należy do łatwych i lekkich objawowo chorób. Oczywiście są wśród nas tacy pacjenci, którzy chorują bezobjawowo. Najczęściej jednak również oni prędzej czy później odczuwają nieprzyjemne skutki wirusa SARS-CoV-2. Ponieważ zespół pocovidowy może ujawnić się nawet kilka tygodni po przebytej chorobie i trwać równie długi czas, konieczne jest wsparcie organizmu zarówno w walce z samym zakażeniem, jak i jego długotrwałymi skutkami. W tym celu stosuje się wlewy witaminowe o specjalnej kompozycji składu.

Wlewy witaminowe skuteczną formą suplementacji

Wlewy witaminowe znacznie różnią się od doustnych suplementów diety zwłaszcza swoją skutecznością. Suplementacja elektrolitów za pomocą kroplówek witaminowych gwarantuje wysoką wchłanialność substancji odżywczych w ich niezmienionej postaci. W przeciwieństwie do tych, zawartych w tabletkach, organizm ich nie trawi, co bezpośrednio wpływa na ich jakość i działanie. Docierają bezpośrednio do krwiobiegu pacjenta, skąd transportowane są wraz z hemoglobiną do wszystkich tkanek organizmu. Działają zatem niezwykle szybko, odżywiając i regenerując narządy.

Skuteczność kroplówek witaminowych i ich błyskawiczne działanie dostrzegają i doceniają przede wszystkim pacjenci. To oni często już w trakcie zabiegu stwierdzają, że odczuwają znaczną różnicę w samopoczuciu i wzrost sił. Pacjent podczas infuzji kroplówki ma okazję do relaksu i odpoczynku. Z pewnością taka atmosfera komfortu i intymności w połączeniu z maksymalną dawką substancji odżywczych gwarantuje poprawę ogólnego stanu zarówno fizycznego, jak i psychicznego.

PoCovidowy powrót do zdrowia w Centrum Medycznym Galmedic

Wlewy witaminowe dostosowane są do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta. Korzystają z nich sportowcy, osoby przewlekle chore, leczone onkologicznie, alkoholicy, ci, którzy chcą się upiększyć, odmłodzić, a nawet odchudzić. Niektóre kroplówki witaminowe mogą ponadto wspomóc walkę organizmu pacjenta z wirusem SARS-CoV-2. Rekonwalescencja po COVID-19 może być bowiem nie tylko długotrwała, ale i uciążliwa. Nie zawsze podejmowane działanie lecznicze przynosi oczekiwane efekty.

Badania prowadzone nad wirusem odpowiedzialnym za występowanie COVID-19 pozwoliły stwierdzić, na niedobory jakich substancji odżywczych są narażeni pacjenci cierpiący z jego powodu. W celu ich szybkiej i skutecznej suplementacji i wsparcia naturalnych procesów obronnych organizmu powstała kroplówka o nazwie PoCovidowy powrót do zdrowia. Jest ona już dostępna w ofercie Centrum Medycznego Galmedic. Z jej dobroczynnego działania skorzystać może każdy – nie tylko osoby, które ciężko przechodziły zakażenie wirusem SARS-CoV-2. Również ci, u których nie stwierdzono widocznych objawów i groźnych powikłań, mogą wesprzeć swoje zdrowie i regenerację organizmu za pomocą wlewu dożylnego PoCovidowy powrót do zdrowia.

 

PoCovidowy powrót do zdrowia

Odpowiednio dobrany skład kroplówek

Wlewy witaminowe, które regenerują organizm w przebiegu koronawirusa i po nim, zawierają w swoim składzie magnez, potas, wapń i glukozę. Ponadto zadbano również, by znalazła się w niej witamina C w podwyższonym składzie. To zatem wysokoelektrolitowa kompozycja, która skutecznie uzupełnia podstawowe niedobory. Jej skład wpływa korzystnie na pracę i funkcjonowanie układu nerwowego, krążeniowego, oddechowego i hormonalnego. Obniża poziom stresu, zwalcza osłabienie organizmu, zwiększa odporność. Głównym celem wspomagania leczenia i rekonwalescencji po COVID-19 jest przywrócenie pacjentowi sił witalnych. To również profilaktyka powikłań, w tym tych wynikających ze skrajnego wycieńczenia organizmu chorobą.

Aby dokładnie poznać potrzeby organizmu, przed wykonaniem kroplówki dokładnie bada się pacjenta oraz przeprowadza z nim wywiad. Po zachorowaniu na koronawirusa konieczne jest ponadto czasowe monitorowanie tętna i saturacji pacjenta. Lekarz zaleca również wykonanie badań laboratoryjnych krwi – najczęściej morfologii i oznaczenia poziomu podstawowych pierwiastków. W niektórych przypadkach zaleca się także podjęcie innych dodatkowych działań, m.in. rehabilitację pulmonologiczną.

Kroplówka o odpowiednio dobranym do potrzeb pacjenta składzie, dostarczana jest do jego krwiobiegu za pośrednictwem wkłucia do żyły obwodowej i założonego wenflonu. Sam zabieg założenia wkłucia jest bezbolesny, choć może wywoływać uczucie dyskomfortu. Jednak jest ono niewielkie i chwilowe. Infuzja substancji odżywczych do organizmu pacjenta nie wywołuje żadnych nieprzyjemnych objawów. Pacjent jej nie czuje. Przez około pół godziny musi jedynie pozostać w gabinecie zabiegowym, podłączony do kroplówki. Tuż po zabiegu można wrócić do wykonywania swoich codziennych obowiązków. Należy jednak zadbać o krótką przerwę dla organizmu między zabiegiem a powrotem do codzienności. W tym celu zaleca się pozostanie pacjenta w placówce przez około 10 minut od odłączenia kroplówki.

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie pojawi się w komentarzu.

668 660 600