Wlewy witaminowe cieszą się coraz mocniej rosnącą przewagą nad doustnymi suplementami diety. Jeszcze do niedawna z suplementacji dożylnej korzystali głównie sportowcy i celebryci. W obecnych czasach szybki powrót do pełni sił i zdrowia pożądany jest do osiągnięcia przez większość pacjentów. Dzisiaj również ludzie przewlekle i zakaźnie chorzy oraz ci, którzy cierpią z powodu niedoboru elektrolitów, korzystają z ofert instytutów witaminowych. Jedną z chorób, która zostawia w organizmie człowieka widoczne ślady w postaci osłabienia i uciążliwych objawów, jest COVID-19.
Zakażenie koronawirusem nie należy do łatwych i lekkich objawowo chorób. Oczywiście są wśród nas tacy pacjenci, którzy chorują bezobjawowo. Najczęściej jednak również oni prędzej czy później odczuwają nieprzyjemne skutki wirusa SARS-CoV-2. Ponieważ zespół pocovidowy może ujawnić się nawet kilka tygodni po przebytej chorobie i trwać równie długi czas, konieczne jest wsparcie organizmu zarówno w walce z samym zakażeniem, jak i jego długotrwałymi skutkami. W tym celu stosuje się wlewy witaminowe o specjalnej kompozycji składu.
Spis treści:
Wlewy witaminowe skuteczną formą suplementacji
Wlewy witaminowe znacznie różnią się od doustnych suplementów diety zwłaszcza swoją skutecznością. Suplementacja elektrolitów za pomocą kroplówek witaminowych gwarantuje wysoką wchłanialność substancji odżywczych w ich niezmienionej postaci. W przeciwieństwie do tych, zawartych w tabletkach, organizm ich nie trawi, co bezpośrednio wpływa na ich jakość i działanie. Docierają bezpośrednio do krwiobiegu pacjenta, skąd transportowane są wraz z hemoglobiną do wszystkich tkanek organizmu. Działają zatem niezwykle szybko, odżywiając i regenerując narządy.
Skuteczność kroplówek witaminowych i ich błyskawiczne działanie dostrzegają i doceniają przede wszystkim pacjenci. To oni często już w trakcie zabiegu stwierdzają, że odczuwają znaczną różnicę w samopoczuciu i wzrost sił. Pacjent podczas infuzji kroplówki ma okazję do relaksu i odpoczynku. Z pewnością taka atmosfera komfortu i intymności w połączeniu z maksymalną dawką substancji odżywczych gwarantuje poprawę ogólnego stanu zarówno fizycznego, jak i psychicznego.
PoCovidowy powrót do zdrowia w Centrum Medycznym Galmedic
Wlewy witaminowe dostosowane są do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta. Korzystają z nich sportowcy, osoby przewlekle chore, leczone onkologicznie, alkoholicy, ci, którzy chcą się upiększyć, odmłodzić, a nawet odchudzić. Niektóre kroplówki witaminowe mogą ponadto wspomóc walkę organizmu pacjenta z wirusem SARS-CoV-2. Rekonwalescencja po COVID-19 może być bowiem nie tylko długotrwała, ale i uciążliwa. Nie zawsze podejmowane działanie lecznicze przynosi oczekiwane efekty.
Badania prowadzone nad wirusem odpowiedzialnym za występowanie COVID-19 pozwoliły stwierdzić, na niedobory jakich substancji odżywczych są narażeni pacjenci cierpiący z jego powodu. W celu ich szybkiej i skutecznej suplementacji i wsparcia naturalnych procesów obronnych organizmu powstała kroplówka o nazwie PoCovidowy powrót do zdrowia. Jest ona już dostępna w ofercie Centrum Medycznego Galmedic. Z jej dobroczynnego działania skorzystać może każdy – nie tylko osoby, które ciężko przechodziły zakażenie wirusem SARS-CoV-2. Również ci, u których nie stwierdzono widocznych objawów i groźnych powikłań, mogą wesprzeć swoje zdrowie i regenerację organizmu za pomocą wlewu dożylnego PoCovidowy powrót do zdrowia.
Odpowiednio dobrany skład kroplówek
Wlewy witaminowe, które regenerują organizm w przebiegu koronawirusa i po nim, zawierają w swoim składzie magnez, potas, wapń i glukozę. To zatem wysokoelektrolitowa kompozycja, która skutecznie uzupełnia podstawowe niedobory. Jej skład wpływa korzystnie na pracę i funkcjonowanie układu nerwowego, krążeniowego, oddechowego i hormonalnego. Obniża poziom stresu, zwalcza osłabienie organizmu, zwiększa odporność. Głównym celem wspomagania leczenia i rekonwalescencji po COVID-19 jest przywrócenie pacjentowi sił witalnych. To również profilaktyka powikłań, w tym tych wynikających ze skrajnego wycieńczenia organizmu chorobą.
Aby dokładnie poznać potrzeby organizmu, przed wykonaniem kroplówki dokładnie bada się pacjenta oraz przeprowadza z nim wywiad. Po zachorowaniu na koronawirusa konieczne jest ponadto czasowe monitorowanie tętna i saturacji pacjenta. Lekarz zaleca również wykonanie badań laboratoryjnych krwi – najczęściej morfologii i oznaczenia poziomu podstawowych pierwiastków. W niektórych przypadkach zaleca się także podjęcie innych dodatkowych działań, m.in. rehabilitację pulmonologiczną.
Kroplówka o odpowiednio dobranym do potrzeb pacjenta składzie, dostarczana jest do jego krwiobiegu za pośrednictwem wkłucia do żyły obwodowej i założonego wenflonu. Sam zabieg założenia wkłucia jest bezbolesny, choć może wywoływać uczucie dyskomfortu. Jednak jest ono niewielkie i chwilowe. Infuzja substancji odżywczych do organizmu pacjenta nie wywołuje żadnych nieprzyjemnych objawów. Pacjent jej nie czuje. Przez około pół godziny musi jedynie pozostać w gabinecie zabiegowym, podłączony do kroplówki. Tuż po zabiegu można wrócić do wykonywania swoich codziennych obowiązków. Należy jednak zadbać o krótką przerwę dla organizmu między zabiegiem a powrotem do codzienności. W tym celu zaleca się pozostanie pacjenta w placówce przez około 10 minut od odłączenia kroplówki.
Zostaw swój komentarz