Wszywka alkoholowa i psychoterapia – skuteczny sposób na alkoholizm

Strona główna / Wszywka alkoholowa / Wszywka alkoholowa i psychoterapia – skuteczny sposób na alkoholizm
Wszywka alkoholowa i psychoterapia – skuteczny sposób na alkoholizm

Wszywka alkoholowa i psychoterapia – skuteczny sposób na alkoholizm

Wszywka alkoholowa i psychoterapia to połączenie idealne. Uzupełniająca się kompleksowa terapia uzależnienia jest najlepszą drogą do wyjścia z nałogu. Esperal stosowany we wszywce alkoholowej działa nie tylko na ciało alkoholika, ale i na jego umysł. Wywiera trwałe zmiany w psychice człowieka, dzięki którym stopniowo przestaje on spożywać alkohol. Dzięki prowadzonej psychoterapii możemy skutecznie zadbać również o dobre zdrowie psychiczne pacjenta.

Dla prawidłowego przebiegu leczenia alkoholizmu dobra kondycja psychiczna pacjenta powinna być dla terapeutów tak samo ważna jak jego zdrowe ciało. Wszywka alkoholowa i psychoterapia stosowane równocześnie znacznie zwiększają szansę na pokonanie nałogu. W związku z tym, że dzięki wszywce można rozpocząć proces detoksykacji i odwyku alkoholowego, trzeźwy umysł pacjenta wymaga niemałej pomocy ze strony psychoterapeutów. Brak substancji odurzającej to dla psychiki alkoholika i jego układu nerwowego prawdziwy szok, z którym trudno jest się samodzielnie uporać.

Zastosowanie wszywki

Wiele osób słysząc o popularnym „zaszyciu się”, zastanawia się, czym jest wszywka alkoholowa. Ma ona postać niewielkiej tabletki, której substancją czynną jest disulfiram, czyli popularny Esperal. Dla swojego prawidłowego działania wykorzystuje on zasadę blokady. Hamuje prawidłowy proces trawienia alkoholu, blokując wydzielanie dehydrogenazy aldehydowej. To enzym wytwarzany w wątrobie zdrowego człowieka, który utlenia szkodliwe produkty przemiany alkoholu. W związku z tym uniemożliwia zmianę aldehydu octowego w nieszkodliwy dla organizmu kwas octowy. Aldehyd kumuluje się w ciele „zaszytego” alkoholika, powodując występowanie szeregu nieprzyjemnych dolegliwości. Działanie Esperalu nie jest obojętne dla psychiki pacjenta. Wywołuje stałe zmiany w jego nastawieniu i pomaga wzbudzić motywację wewnętrzną do podjęcia aktywnej walki z nałogiem. Wszywka alkoholowa i psychoterapia dają najlepsze efekty terapeutyczne, dlatego też to połączenie polecamy każdemu pacjentowi. Zastosowanie wszywki alkoholowej często umożliwia uzależnionemu rozpoczęcie jakiejkolwiek terapii. Detoks alkoholowy jest zwykle pierwszym krokiem do trzeźwości.

Wszywka alkoholowa pomaga zwalczać alkoholizm poprzez działanie awersyjne, czyli odstraszające i wywołujące niemiłe odczucia związane z wykonywaniem pewnej czynności. Czynnością tą w przypadku alkoholików jest spożywanie alkoholu. Musimy podkreślić, że chodzi tu o każdą, nawet najmniejszą jego ilość. Nawet łyk niskoprocentowego piwa nie oszuka Esperalu. Substancja zawarta we wszywce alkoholowej uaktywnia się pod wpływem alkoholu znajdującego się w naszym krwiobiegu. Wszywka alkoholowa a alkohol? Każdy lekarz stanowczo odradza takie połączenie.

Duet wszywka alkoholowa i psychoterapia

Samodzielna psychoterapia alkoholizmu może nie przynieść zachwycających skutków. Sama zmiana nastawienia oraz uświadomienie alkoholikowi jego problemu nie spowoduje jego cudownego uzdrowienia. Często bywa i tak, że dopiero zdając sobie sprawę ze skali problemu, nałogowiec załamuje się, zamyka się w sobie, może grozić mu nawet depresja. Zwłaszcza że w tak trudnym dla niego okresie brakuje mu pocieszyciela w postaci alkoholu.

Aby terapia alkoholizmu przyniosła jak najlepsze rezultaty, sprzymierzeńcem terapeutów jest czas i ich profesjonalizm. Tylko kompleksowa terapia, składająca się z wielu elementów dostarcza tak bogatych oddziaływań, by móc wyciągnąć alkoholika ze szponów nałogu. Takie kompleksowe podejście do pacjenta uwzględnia przeprowadzenie detoksu alkoholowego, czyli odtrucia jego organizmu. W procesie tym najczęściej pomaga zastosowanie wszywki alkoholowej. Do krwiobiegu niezatrutego działaniem substancji odurzającej dostarczamy następnie składniki odżywcze. Najczęściej wykonujemy w tym celu wlewy dożylne. Ich głównym zadaniem jest odbudowa wszystkich komórek, które zostały dotychczas uszkodzone w wyniku nadużywania alkoholu. Od momentu rozpoczęcia procesu terapeutycznego pacjent uczestniczy w psychoterapii indywidualnej. Dzięki temu znajduje się pod ścisłą opieką wykwalifikowanego personelu, który czuwa nad jego dobrym stanem psychicznym i fizycznym. Z czasem alkoholik staje się gotowy do uczestnictwa w psychoterapii grupowej. Odtrucie alkoholowe w Krakowie przeprowadzane zgodnie z powyższymi warunkami dostępne jest dla każdego pacjenta w Centrum Medycznym Galmedic.

Niebezpieczeństwo, ryzyko, skutki uboczne

Zabieg wszycia Esperalu do wnętrza ciała człowieka jest nieskomplikowany i całkowicie bezpieczny. Przeprowadza go chirurg, który wykonuje płytkie nacięcie w skórze pacjenta w okolicy mięśniowej. W zagłębieniu ciała umieszcza tabletkę, by następnie ponownie połączyć i zaszyć powłoki skórne. Całość zabiegu trwa około 30 minut, podczas których pacjent jest znieczulony miejscowo. Blizna po wykonaniu wszywki alkoholowej jest mało widoczna, umiejscowiona najczęściej w okolicach obojczyka, łopatki lub na pośladku.

Skutki uboczne wszywki alkoholowej związane z komplikacjami po zabiegu zdarzają się niezwykle rzadko. Czasami pacjenci skarżą się na ból, świąd i zaczerwienienie blizny. Dolegliwości te są jednak zwykle wynikiem prawidłowo przebiegającego procesu gojenia się rany. Jeśli jednak objawy te utrzymują się kilka dni, nasilają się lub wzbudzają nasz niepokój, musimy udać się na wizytę kontrolną do specjalisty. On rozwieje nasze wątpliwości i sprawdzi, czy rana nie uległa zakażeniu. By tego uniknąć, konieczna jest jej odpowiednia higiena. Bliznę należy codziennie przemywać i zmieniać jałowy opatrunek.

Z zabiegu wszycia Esperalu nie mogą korzystać osoby uczulone i nadwrażliwe na disulfiram, czyli substancję czynną wszywki, cierpiące na schorzenia kardiologiczne, neurologiczne i choroby psychiczne. Również ci pacjenci, którzy znajdują się pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających nie położą się na stole operacyjnym. Przed przystąpieniem do zabiegu lekarz przeprowadza badanie trzeźwości pacjenta.

Ponieważ wszywka alkoholowa w Krakowie wszywana jest często, należy zaznaczyć, że przy wyborze placówki zajmującej się terapią uzależnień, nie należy kierować się jedynie poleceniem czy opinią rodziny lub znajomych. Terapia alkoholizmu jest długotrwała i skomplikowana, dlatego doradzamy wybór zaufanej, rekomendowanej placówki, w której personel otoczy pacjenta należytą opieką. Terapia alkoholizmu przeprowadzana w warunkach domowych z góry skazana jest bowiem na niepowodzenie. Alkoholik samodzielnie nie poradzi sobie z własnymi trudnościami, co jedynie pogłębi jego nałóg i poczucie bezsilności. Zachęcamy do kontaktu +48 668 660 600.

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie pojawi się w komentarzu.