Bezpieczne usuwanie znamion skórnych w Krakowie

Strona główna / Znamiona skórne / Bezpieczne usuwanie znamion skórnych w Krakowie
usuwanie znamion skórnych w Krakowie

Czasami wygląd naszej skóry wzbudza niepokój. Zwłaszcza gdy zauważamy na niej nowe znamiona. To, co do tej pory było niewidoczne lub co uznawaliśmy za defekt kosmetyczny, może okazać się groźne dla naszego zdrowia. Wówczas konieczne jest pozbycie się zmiany skórnej. Usuwanie znamion skórnych w Krakowie polecamy, gdy zastanawiasz się nad wyborem placówki, w której zaopiekują się Tobą specjaliści. W Centrum Medycznym Galmedic dbamy o to, by potrzeby każdego pacjenta były spełnione.

Usuwanie znamion skórnych w Krakowie w Centrum Medycznym Galmedic jest szybkie, bezbolesne i bezpieczne. Każdy zabieg poprzedzony jest specjalistyczną konsultacją. Podczas niej odbywa się badanie znamienia oraz szczegółowy wywiad podmiotowy z pacjentem. Dzięki temu możliwe staje się postawienie trafnej diagnozy i wybór najlepszej metody leczenia.

Strach przed niewiadomym

Strach paraliżuje nas przede wszystkim wtedy, gdy nie wiemy, z czym mamy do czynienia. Tak jest w przypadku znamion skórnych. Najczęściej nie jesteśmy w stanie samodzielnie i gołym okiem stwierdzić, jaka zmiana pojawiła się na naszym ciele. Czy zagraża ona naszemu zdrowiu i czy konieczne jest jej usunięcie? Nie martw się na zapas – usuwanie znamion skórnych w Krakowie to nic groźnego!

Każde znamię powstaje w wyniku nadmiernego gromadzenia się w jednym miejscu zbyt wielu komórek barwnikowych. Zauważamy wtedy wyraźne przebarwienia, które z reguły wyglądem przypominają popularne pieprzyki. Oprócz zmian barwnikowych istnieje również kilka rodzajów znamion skórnych, które mogą okazać się niebezpieczne.

Łagodnymi zmianami są znamiona barwnikowe, przydatkowe i naskórkowe. Z reguły obawiać się nie musimy również kaszaków ani ropni. Stanowią one najczęściej defekt kosmetyczny, są odpowiedzią układu autoimmunologicznego na infekcję organizmu lub wynikiem nagromadzenia łoju w komórkach skóry. Szkodliwe dla naszego stanu zdrowia mogą natomiast okazać się guzki skórne, tłuszczaki, brodawki, a z pewnością czerniaki. Te ostatnie mają charakter złośliwych zmian, wnikających głęboko w struktury skóry. Docierając do naczyń krwionośnych, nowotwór uzyskuje kontrolę nad wszystkimi narządami organizmu. W związku z rosnącym zagrożeniem niezwykle ważna pozostaje szybka diagnoza, umożliwiająca niezwłoczne rozpoczęcie leczenia.

Usuwanie znamion skórnych w Krakowie

Tylko lekarz, na podstawie badania dermatoskopem, jest w stanie określić charakter zmiany, którą zauważyliśmy na naszej skórze. Tylko on wie bowiem, jak odróżnić znamię od czerniaka. Mimo że wiele niepokojących objawów możemy zauważyć gołym okiem, pewność da nam jedynie profesjonalne badanie.

Z wizytą u specjalisty nie powinniśmy zwlekać przede wszystkim w przypadku, gdy nasz pieprzyk zmienia wygląd, jest wypukły, o nieregularnym kształcie i poszarpanych krawędziach, ma niejednolity kolor i agresywnie wzrasta. Zwłaszcza ostatni objaw jest jasnym sygnałem, że z naszym znamieniem nie dzieje się dobrze. Szybki i nagły wzrost zmiany skórnej jest bowiem podstawowym objawem czerniaka. To bezpośrednie wskazanie do jej usunięcia.

Zabieg jest całkowicie bezpieczny dla naszego zdrowia. Pacjent znieczulany jest miejscowo. Usuwanie pieprzyków i innych zmian skórnych trwa od 30 do 40 minut. W tym czasie lekarz wykonuje nacięcie na skórze i wycina zmieniony obszar wraz z marginesem zdrowych tkanek. Dzięki temu ryzyko nawrotu zmiany jest minimalne. Wycięty kawałek skóry wraz ze zmianą przekazywany jest do badania histopatologicznego. Na jego wynik oczekujemy około 14 dni. Na jego podstawie możemy dowiedzieć się szczegółowo, jaki charakter miała wycięta zmiana.

Przeciwwskazania i rekonwalescencja

Chirurgiczne usuwanie znamion skórnych nie jest dla każdego. Zabiegu nie możemy wykonać na chorobowo zmienionych miejscach. Dotyczy to przede wszystkim występowania objawów zakażenia (bakteryjnego, wirusowego, grzybiczego). Przed przystąpieniem do zabiegu każda infekcja powinna być wyleczona. Jeśli skóra pacjenta ma skłonność do tworzenia bliznowców oraz blizn przetrwałych, również odradzamy usuwanie znamion metodą chirurgiczną. Z zabiegu bezwzględnie nie mogą skorzystać kobiety w ciąży oraz karmiące piersią.

Usuwanie znamion skórnych w Krakowie jest łatwo dostępne i całkowicie bezpieczne. Rekonwalescencja przebiega z reguły szybko i sprawnie. Pacjenci rzadko skarżą się na ból w miejscu nacięcia skóry, a związane dolegliwości zwykle świadczą o prawidłowo przebiegającym procesie gojenia się rany. W czasie po zabiegu musimy unikać nadmiernego naciągania skóry w miejscu nacięcia. Powinniśmy wykonywać spokojne i wyważone ruchy. Unikając gwałtownych ruchów, dbamy o prawidłowe zasklepienie się rany. Po kilku dniach od wykonania zabiegu blizna zaczyna blednąć oraz zmniejsza się. Czasami w miejscu nacięcia powstają również strupy. Nie należy się nimi martwić. Odpowiednio zagojone – odpadną same. Proces ten przyspiesza odpowiednia pielęgnacja. Należy pamiętać o codziennym przemywaniu rany i zmianie opatrunku. Aby nie doprowadzić do zakażenia, konieczna jest systematyczność.

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie pojawi się w komentarzu.

668 660 600