Sposoby na zwalczanie syndromu dnia poprzedniego znane są wszystkim ludziom, a zwłaszcza tym, którzy często zmagają się z kacem. Skutkom nadużycia alkoholu nie da się zapobiec, można jednak ograniczyć ich nasilenie i zniwelować niektóre objawy. Skutecznym sposobem walki z dokuczliwymi symptomami jest kroplówka na kaca i detoks. Te metody, proponowane i przeprowadzane w placówkach medycznych przez specjalistów, uważane są za najbezpieczniejsze i przynoszące oczekiwany rezultat. Domowe sposoby na zwalczenie kaca często okazują się niewystarczające.
Kroplówka na kaca szybko i skutecznie poprawia samopoczucie pacjenta. Choć większość chorych, uskarżających się na nieprzyjemne dolegliwości, woli zostać w domu, warto w tym czasie skorzystać z pomocy specjalisty. Niekiedy nawet piętrzące się obowiązki domowe i zawodowe sprzyjają podjęciu szybkiej decyzji przez pacjenta. Decyduje się on na wykonanie dożylnego wlewu zwykle w celu szybkiego przywrócenia równowagi swojego organizmu. Gdy spokojny odpoczynek po suto zakrapianej imprezie nie jest możliwy, koniecznie trzeba szybko wrócić do formy. W tym celu stosuje się kroplówkę o nazwie „Kac stop”, dostępną w Centrum Medycznym Galmedic.
Spis treści:
Objawy zatrucia alkoholowego
Zatrucie alkoholowe jest bezpośrednią konsekwencją spożycia nadmiernej ilości alkoholu etylowego. Powstaje w organizmie człowieka w wyniku działania produktów przemiany materii, zwłaszcza aldehydu octowego i kwasu octowego. Te substancje są pochodnymi procesu metabolizmu substancji odurzającej, który zachodzi w wątrobie człowieka. Aldehyd wpływa na występowanie objawów pierwszej fazy zatrucia alkoholowego. W wyniku jego działania twarz upojonego alkoholem czerwienieje, poszerzają się jego naczynia krwionośne, rośnie ciśnienie tętnicze krwi, a tętno przyspiesza. Nadmierne stężenie alkoholu w krwiobiegu powoduje ból głowy, nudności i wymioty. Kwas octowy jest natomiast odpowiedzialny głównie za degenerację stanu żołądka. Jeżeli pacjent chce szybko usunąć te toksyny ze swojego organizmu, kroplówka na kaca jest dla niego.
Wielu kuracjuszy zastanawia się, dlaczego warto skorzystać z kroplówki witaminowej na kaca. Jest ona łatwo dostępna, całkowicie bezpieczna, a co najważniejsze – skuteczna. Efekty jej działania odczuwalne są już w trakcie wykonywania zabiegu. W Centrum Medycznym Galmedic podczas infuzji płynów pacjent ma do swojej dyspozycji gabinet zabiegowy. Odpoczywa tam w razie konieczności w towarzystwie przedstawiciela personelu medycznego. Przed wykonaniem wlewu lekarz przeprowadza z nim wywiad medyczny. Działania te podejmuje się w celu zwiększenia bezpieczeństwa zabiegu i optymalizacji jego efektów.
Skuteczność kroplówek witaminowych zależy bowiem nie tylko od umiejętności pielęgniarskich, ale również możliwości samego pacjenta. Dokładne określenie jego potrzeb oraz preferencji pozwala najlepiej dobrać składniki wlewu i sprostać wszystkim wymaganiom kuracjusza. Najczęściej, by zniwelować objawy zatrucia alkoholowego, wystarczy zastosowanie jednej kroplówki. W przypadku niektórych pacjentów konieczne może się jednak okazać powtórzenie wlewu.
Tradycyjne metody na kaca
Nie ma obecnie substancji, która neutralizowałaby destrukcyjny wpływ alkoholu na organizm człowieka. W związku z tym domowe sposoby na kaca rzadko okazują się skuteczne. Zwykle nie przyczyniają się do zniwelowania objawów, a dodatkowo osłabiają nadszarpniętą kondycję organizmu pacjenta. Następnego dnia po zakrapianej imprezie proponuje się nawadnianie organizmu, stosowanie suplementów, elektrolitów czy spacery.
Przeczekanie nieprzyjemnych objawów i wspomaganie się domowymi sposobami walki z kacem nie zawsze jest dobrym pomysłem. Zwłaszcza jeżeli pacjent czuje się bardzo źle i jest znacznie osłabiony. Taki stan oznacza, że utracił sporo elektrolitów i niemożliwe będzie ich szybkie uzupełnienie drogą doustną. Odpowiedzią na jego potrzeby powinny stać się wyłącznie kroplówki witaminowe o starannie wyselekcjonowanym składzie.
Kroplówka na kaca w Centrum Medycznym Galmedic
Suplementacja elektrolitów i innych substancji odżywczych drogą dożylną jest najskuteczniejszą metodą zwalczania objawów kaca. Podawana bezpośrednio do krwiobiegu pacjenta kroplówka na kaca omija bowiem układ pokarmowy. Tym samym substancje w niej zawarte nie są trawione ani w żaden sposób poddawane procesowi metabolizmu. W niezmienionej formie docierają do wszystkich tkanek i komórek organizmu. Ich wchłanialność bliska jest zatem niemal stuprocentowej skuteczności.
W Centrum Medycznym Galmedic na życzenie pacjenta i wskazania medyczne lekarza dostępna jest od ręki kroplówka „Kac stop”. To gotowa mieszanka, którą stosuje się w celu zniwelowania nieprzyjemnych objawów zatrucia alkoholem etylowym. W swoim składzie zawiera podstawowe pierwiastki: magnez, sód, potas i wapń. Wspierają one pracę wszystkich układów i umożliwiają fizjologiczną współpracę narządów. Nośnikiem wymienionych substancji odżywczych jest glukoza. Natychmiast dodaje ona pacjentowi energii i wzmacnia jego siły witalne. Wpływa również na poprawę ogólnego samopoczucia, zarówno psychicznego, jak i fizycznego.
Kroplówka na kaca – wskazania
Jeszcze do niedawna kroplówki kojarzono wyłącznie z długotrwałą hospitalizacją i znacznym stopniem wyniszczenia organizmu. Obecnie z dożylnej suplementacji korzystają głównie osoby aktywne fizycznie, w szczególny sposób narażone na ubytki elektrolitów i substancji odżywczych. Ich organizmy potrzebują bowiem znacznie większej podaży makro- i mikroelementów, niż w przypadku statystycznego Polaka. Wlewy dożylne są nie tylko dla sportowców. Popularnością cieszą się również wśród osób pracujących umysłowo, przewlekle chorych, z zaburzeniami metabolicznymi czy spadkiem odporności. Na niedobory składników odżywczych narażony może być bowiem każdy z nas.
Z wlewów może skorzystać każdy pacjent, u którego nie stwierdzono przeciwwskazań do wykonania zabiegu. Jest on mało inwazyjny, a dzięki temu niezwykle bezpieczny. Polega na wykonaniu wkłucia w żyle obwodowej pacjenta i umieszczeniu w niej wenflonu. Zwykle zlokalizowany jest on na przedramieniu, w zgięciu łokciowym. Za pośrednictwem cienkiego wężyka, cewnika, substancje odżywcze dostają się do organizmu pacjenta wprost z plastikowego pojemnika. Kroplówka zawsze ma postać cieczy, a jej podanie trwa zwykle od 20 do 45 minut. Do zabiegu nie kwalifikują się ci pacjenci, którzy cierpią z powodu zaburzeń sercowo-naczyniowych, niewydolności nerek czy niedokrwistości. Oprócz wyżej wymienionych dolegliwości zwykle nie wskazuje się innych, które mogłyby stwarzać niebezpieczeństwo dla kuracjusza stosującego kroplówkę na kaca.
Zostaw swój komentarz