Kroplówki witaminowe – skuteczność i działanie

Strona główna / Kroplówki witaminowe / Kroplówki witaminowe – skuteczność i działanie
kroplówki witaminowe

Kroplówki witaminowe są skuteczną metodą na szybkie uzupełnienie elektrolitów w organizmie. Dzięki bezpośredniemu działaniu zapobiegają wystąpieniu zaburzeń w gospodarce wodno-elektrolitowej u pacjenta. Ze względu na szybkie działanie oraz skuteczność cieszą się coraz większą popularnością.

Kroplówki witaminowe

Kroplówki witaminowe nazywamy również wlewami witaminowymi. Wynika to przede wszystkim z drogi ich podania. Witaminowy wlew dożylny zawsze wykonywany jest przez wykwalifikowany personel medyczny. Podanie koktajlu witaminowego polega na wlewie bezpośrednio do krwi żylnej substancji odżywczych i minerałów znajdujących się we wlewie. Dzięki bezpośredniej drodze podania, działanie kroplówki jest najszybsze i najskuteczniejsze. Środki doustne muszą być bowiem przetworzone przez organizm, co zabiera sporo czasu. Poza tym wchłaniają się one na poziomie jedynie 30–40%. Jeśli pacjent ma dodatkowo problemy z układem pokarmowym, doustne uzupełnianie niedoborów jest całkowicie nieskuteczne.

Chociaż wielu osobom kroplówka kojarzy się ze stanem pogorszenia lub nawet zagrożenia zdrowia, ma ona dużo szersze zastosowanie. Mimo że dla niektórych chorych dostarczanie w ten sposób składników odżywczych jest jedyną szansą przeżycia, dla wielu pacjentów jest metodą polepszenia samopoczucia. Dzięki dostarczeniu organizmowi niezbędnych składników możliwe jest sprawne funkcjonowanie wszystkich jego układów i narządów.

Należy jednak pamiętać, że nawet z suplementacją elektrolitów można przesadzić. Dlatego, przed rozpoczęciem kuracji zalecamy skonsultowanie się ze specjalistą w celu określenia potrzeb i odpowiedniej dawki suplementacji. To, co zaleci specjalista, zależy od trybu życia, nawyków żywieniowych i potrzeb pacjenta. Wysokie dawki witamin mogą powodować między innymi: podrażnienie ściany naczyniowej, wysypki skórne, zaburzenia w zakresie przewodu pokarmowego, drżenia, a także niepokój.

Suplementacja elektrolitów

Suplementacja elektrolitów odbywa się przede wszystkim w przypadku odwodnienia i stwierdzenia niedoboru lub zagrożenia niedoborem substancji odżywczych. Do niedoboru może doprowadzić intensywny wysiłek, zmiana diety, infekcja wirusowa, podwyższona temperatura ciała, a nawet zatrucie alkoholowe.

Wzmożone objawy zatrucia alkoholowego, inaczej nazywane powszechnie kacem, są częstą przyczyną sięgania po kroplówki witaminowe. Suplementacja elektrolitów ma w tym przypadku na celu szybkie pozbycie się z organizmu substancji toksycznych i szkodliwych. Substancje te są pochodną metabolizmu alkoholu. Ponadto, oprócz działania likwidującego negatywny wpływ alkoholu na organizm chorego, wlewy witaminowe działają silnie regenerująco.

Niedobory elektrolitów mogą powodować wiele dolegliwości, zwłaszcza ze strony układu nerwowego. W przypadku poważniejszych zaburzeń elektrolitowych przede wszystkim przestajemy czuć się komfortowo. Jesteśmy zobojętnieni, rozleniwieni, nasze samopoczucie znacznie się pogarsza, odczuwalne może być również mrowienie. Niezbędna okazuje się wtedy fachowa pomoc personelu medycznego. Dzięki szybkiej interwencji można zapobiec poważnym uszkodzeniom, do których dojść może w pracy wszystkich układów organizmu.

Koktajle witaminowe

Koktajle witaminowe zyskały popularność i sławę przede wszystkim dzięki celebrytom, którzy masowo korzystają z ich dobroczynnego działania. Opisują je oni jako całkowicie bezpieczne, eliksiry zdrowia. Ich specjalnie dobrany skład pozwala na osiągnięcie określonych i indywidualnie pożądanych efektów.

Koktajle witaminowe najczęściej składają się z soli fizjologicznej, glukozy oraz szeregu witamin niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Do witamin tych najczęściej zaliczane są: A, B, C, D i E, a także kwas foliowy, potas, magnez, wapń, sód czy biotyna. Działanie kroplówki witaminowej uzależnione jest od jej składu. Na rynku obecne są wlewy stosowane w celu dodania energii, opóźnienia procesów starzenia się, regenerujące oraz niwelujące stres. Do często używanych należą również te niwelujące objawy kaca.

Od składu kroplówki witaminowej zależy również jej cena. Na polskim rynku ceny wahają się od kilkudziesięciu, do kilkuset lub nawet tysiąca złotych. Najwięcej kosztują nas wlewy witaminowe, które suplementują składniki odżywcze przydatne przykładowo w kosmetologii. Najdroższe ze wszystkich dostępnych są mieszanki kilku lub nawet kilkunastu witamin i minerałów, które wywierają pozytywny wpływ na samopoczucie i wygląd pacjenta.

W związku z rosnącym zainteresowaniem kroplówkami witaminowymi, na polskim rynku powstają liczne bary kroplówkowe. Są to wszelkie ośrodki, które oferują wykonywanie wlewów dożylnych o składzie dobranym odpowiednio do potrzeb pacjenta. Bary te obecne są w gabinetach kosmetycznych, ambulatoriach, placówkach medycznych, gabinetach odnowy i gabinetach SPA. Przed skorzystaniem z usług tych placówek sugerujemy zapoznanie się nie tylko z ich ofertą, ale i poziomem wykształcenia i doświadczenia kadry specjalistycznej.

witaminy

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie pojawi się w komentarzu.

668 660 600