Kroplówka – Regeneracja wątroby – Centrum Medyczne Galmedic

Strona główna / Kroplówki witaminowe / Kroplówka – Regeneracja wątroby – Centrum Medyczne Galmedic
kroplówka witaminowa regeneracja wątroby

Gdy nasz organizm potrzebuje regeneracji, najczęściej sięgamy po gotowe suplementy diety. Rzadko jednak zastanawiamy się nad ich skutecznością. Co jednak mamy zrobić w przypadku, gdy jeden z narządów naszego organizmu wymaga wsparcia? Na problemy z wątrobą odpowiedzią jest kroplówka z ornityną. Regeneracja wątroby nastąpi błyskawicznie.

Gdy wątroba choruje

Regeneracja wątroby za pomocą kroplówki witaminowej zalecana jest przede wszystkim osobom, u których jest ona przeciążona lub mają pierwsze objawy wskazujące na chorobę tego organu. Chociaż wątroba jest narządem, który ma właściwości samoregenerujące, zalecamy aktywną pomoc w utrzymaniu jej odpowiedniej kondycji. Pozwala to zapobiec rozwojowi przykrych dolegliwości i poważniejszych schorzeń. Najlepsze rezultaty daje ponadto zastosowanie suplementacji wraz z dbałością o prawidłowy styl życia. Uwzględniać on powinien odpowiednią dietę, poziom aktywności fizycznej i ograniczenie nadmiaru stresu.

Nasza wątroba często jest przeciążona. I to nie tylko z powodu niewłaściwej diety i substancji, które dostarczamy do organizmu z pożywieniem. Musi ona bowiem oczyszczać nasze ciało ze zbędnych produktów przemiany materii, środków farmakologicznych, a nawet toksyn. Wątroba niezbędna jest w przemianie tłuszczy, trawieniu alkoholu, ponadto wytwarza białka, glukozę, pełni funkcje odpornościowe i termoregulacyjne. Ze względu na mnogość pełnionych przez nią funkcji, uznajemy ją za jeden z najistotniejszych organów organizmu.

Ponieważ wątroba jest narządem, którego zadaniem jest oczyszczanie naszego organizmu, często jest przeciążona. Na co dzień nie dbamy o jej prawidłowe funkcjonowanie, nie żałując sobie w diecie tłustych potraw czy używek. Nic więc dziwnego, że w pewnym momencie naszego życia organ ten może przestać prawidłowo działać. Pierwszym objawem problemów z wątrobą jest jej ból, którego nie należy bagatelizować.

Kroplówka regeneracyjne – aktywne składniki

Składnikiem, który aktywnie wpływa na proces regeneracji wątroby, jest ornityna. Ze względu na swoje właściwości, znajduje szerokie zastosowanie w kroplówce witaminowej. Ten aminokwas przyspiesza procesy odtruwania zachodzące w naszym organizmie, regeneruje ponadto uszkodzone komórki wątrobowe. W konsekwencji zmniejsza się stężenie szkodliwego amoniaku we krwi i wzmaga proces jego usuwania. Efekt zmniejszenia stężenia amoniaku jest podstawowym celem terapii u osób z chorobami wątroby. Ze względu na toksyczne i szkodliwe działanie, jakie wywiera on na układ nerwowy człowieka, nie jest pożądany w nadmiarze w organizmie.

Kroplówki witaminowe wzbogacamy ponadto o płyn wieloelektrolitowy. Taki sposób podania wlewu sprzyja nawodnieniu organizmu oraz wywiera pozytywny wpływ na jego ogólną kondycję. Co więcej, dzięki elektrolitom możliwe jest szybsze i skuteczniejsze wypłukanie z organizmu szkodliwych i toksycznych substancji, które obciążały naszą wątrobę. Suplementacja elektrolitów zapobiega niedoborom witamin i substancji odżywczych. Dzięki ornitynie szybko osiągniemy wyraźną poprawę samopoczucia oraz przypływ sił witalnych. Nasza wątroba odczuje znaczną poprawę w zakresie swojego funkcjonowania, a przykre dolegliwości stopniowo zanikną.

Niedobory

Gdy w naszym organizmie brakuje odpowiednich substancji, zaczynamy odczuwać szereg nieprzyjemnych dolegliwości. Objawy, które wskazują na nieprawidłowe funkcjonowanie wątroby, to przede wszystkim: ból w prawym podżebrzu, zmęczenie, zaburzenia koncentracji, podwyższona temperatura, wzdęcia, niestrawność, nudności. Pewności co do diagnozy stanu naszej wątroby dostarczają nam wyniki badań laboratoryjnych. Podwyższone wartości transaminaz świadczą bowiem o uszkodzeniach tego organu.

Choroba często może również przebiegać bezobjawowo. Nawet w przypadku ciężkich schorzeń niektórzy pacjenci nie są świadomi istnienia własnej choroby. Najczęściej specjaliści diagnozują: stłuszczenie wątroby, marskość, hiperamonemię, zapalenie, ogólne zaburzenia funkcjonowania wskutek przyjmowania używek, ostrych zakażeń lub krwotoków.

Wlew dożylny

Ornityna, którą podajemy drogą dożylną, wchłaniana jest do krwi i natychmiast rozpada się na dwa aminokwasy. Dzięki tej drodze podania omija układ pokarmowy, co skutkuje jej szybszym i bardziej efektywnym działaniem. Podanie kroplówki witaminowej trwa około 40 minut, a każdy wlew poprzedzony jest przeprowadzanym z pacjentem szczegółowym wywiadem lekarskim. Dzięki temu możliwe jest określenie indywidualnych potrzeb i oczekiwań każdego pacjenta. Dla osiągnięcia najlepszych wyników terapii zaleca się powtarzanie wlewu co 7-14 dni.

Instytuty witaminowe oferują kroplówki z ornityną przede wszystkim dla osób chcących zminimalizować stres, przyspieszyć proces regeneracji wątroby, wzmocnić działanie antyoksydacyjne narządu, dostarczyć mikro- i makroelementów. Regeneracja wątroby wskazana jest również u osób po leczeniu immunosupresyjnym, antybiotykoterapii, chemioterapii, przewlekle chorych czy nadmiernie spożywających alkohol. Kroplówki witaminowej z ornityną nie powinny stosować osoby, u których stwierdzono zaburzenia pracy nerek, hemochromatozę lub będących pod wpływem substancji odurzających.

 

Kroplówka Regeneracja wątroby

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie pojawi się w komentarzu.

668 660 600