Kroplówka – Aminokwasy – Centrum Medyczne Galmedic

Strona główna / Kroplówki witaminowe / Kroplówka – Aminokwasy – Centrum Medyczne Galmedic
Kroplówka aminokwasy

Kroplówka – Aminokwasy – Centrum Medyczne Galmedic

Aminokwasy – każdy z nas słyszał o aminokwasach, ale nie każdy wie, jak istotną rolę odgrywają w naszym organizmie. Ich niedobór może wywołać spustoszenie w naszym ciele oraz spowodować szereg nieprzyjemnych dolegliwości. Szczególnie narażone na niedobory aminokwasów są osoby wykonujące intensywny wysiłek fizyczny. Aminokwasy są bowiem budulcem masy mięśniowej.

Co to za związki?

Składniki białka biorące udział w procesie metabolizmu węglowodanów oraz tłuszczów, wspomagające regenerację komórek to właśnie aminokwasy. Te związki chemiczne łączą się ze sobą, tworząc skomplikowane i różnorodne łańcuchy. Są ponadto podstawowym składnikiem syntezy białek. Co to oznacza? Uznajemy je za podstawowy budulec całego naszego organizmu. Ponadto hamują proces rozpadu białek, działając silnie antykatabolicznie. Bez aminokwasów, a co za tym idzie, bez białek, ludzki organizm nie byłby w stanie prawidłowo funkcjonować.

Wśród aminokwasów wyróżniamy typ egzogenny, którego nasz organizm nie jest w stanie wyprodukować, a więc sam sobie dostarczyć. Musimy wobec tego dbać o odpowiedni poziom ich podaży podczas codziennego funkcjonowania naszego organizmu. Nie zawsze jednak z codzienną dietą dostarczamy odpowiednią ilość składników odżywczych dla naszego ciała.

Aminokwasy i ich źródła

Warto zatem zastanowić się, w jakich produktach znajdziemy najwięcej białek składających się z aminokwasów egzogennych. Dietetycy zwracają uwagę, że duża ilość tych związków chemicznych znajduje się zarówno w produktach pochodzenia zwierzęcego, jak i roślinnego. Najwięcej znajdziemy ich w: czerwonym mięsie, drobiu, wędlinach, mleku, jajach, serach, produktach zbożowych, warzywach i owocach. W konsekwencji zbilansowana i dobrze przemyślana dieta powinna dostarczyć nam odpowiednią ilość tych substancji.

Kroplówka witaminowa

Istnieją jednak takie sytuacje, w których nasz organizm wykazuje zwiększone zapotrzebowanie na niektóre składniki odżywcze, które mu dostarczamy. W przypadku aminokwasów największej ich ilości potrzebują osoby podejmujące wzmożony trening fizyczny. W szczególności są to zaś te osoby, które podczas treningów skupiają się na budowie masy mięśniowej. Dbać o odpowiednią podaż produktów bogatych w aminokwasy powinny również osoby chore na cukrzycę, kobiety w ciąży, nadciśnieniowcy, osoby unieruchomione tymczasowo lub na stałe (po kontuzjach, urazach lub z niepełnosprawnościami).

Odpowiedzią na potrzebę suplementacji elektrolitów, a w szczególności aminokwasów jest kroplówka witaminowa z aminokwasami. Zawiera ona w swoim składzie szereg aktywnych składników, których działanie przywraca równowagę w organizmie. Największą zaletą stosowania kroplówki z aminokwasami jest jej wysoka przyswajalność. Dzięki temu, że podawana jest w sposób dożylny, substancje chemiczne obecne w jej składzie, trafiają bezpośrednio do krwiobiegu pacjenta. Działanie kroplówki jest więc niemal natychmiastowe. Zanim jednak zdecydujemy się na wykonanie wlewu, musimy skonsultować się z lekarzem. On na podstawie szczegółowego wywiadu oraz analizy wyników zleconych badań laboratoryjnych określi nasze potrzeby. Dawka oraz częstotliwość wykonywania wlewów dobierana jest bowiem indywidualnie dla każdego pacjenta. Choć z kroplówki może skorzystać niemal każdy, konsultacja lekarska pozwala ocenić ewentualne przeciwwskazania do wykonania wlewu.

Kroplówka witaminowa z aminokwasami poprawia ogólną kondycję i stan organizmu. Ze względu na płynną postać, zawiera ona aminokwasy w wysokich stężeniach. Dzięki temu błyskawicznie przywraca energię i zapobiega występowaniu nieprzyjemnych dolegliwości. Jeżeli w naszym organizmie występują znaczne niedobory tych substancji, możemy skarżyć się na: ogólne zmęczenie, brak energii, osłabienie zdolności poznawczych, zwłaszcza koncentracji uwagi i pamięci, a nawet zaburzenia pracy tarczycy.

Rodzaje aminokwasów

Klinika witaminowa Galmedic oferuje kroplówkę z elektrolitami, której bogaty skład dba o dobre samopoczucie pacjenta. Znaleźć w niej możemy takie elektrolity jak: L-izoleucyna, L-leucyna, L-lizyny octan, L-metionina, L-fenyloalanina, L-treonina, L-tryptofan, L-walina, L-arginina, L-histydyna, glicyna, L-alanina, L-prolina, L-seryna, Tauryna, L-acetylo-L-tyrozyna. Zapobiegają one rozpadowi tkanki mięśniowej, regenerują mięśnie po nadmiernym wysiłku, regulują i kontrolują poziomy insuliny i glukozy, wpływają pozytywnie na pracę tarczycy, transportują witaminy, budują przeciwciała i – co najważniejsze – stanowią podstawowe źródło energii.

Dzięki swym właściwościom aminokwasy egzogenne zaliczane są do najważniejszych występujących w organizmie człowieka. Są istotne również w życiu osób starszych. Zapobiegają bowiem utracie masy mięśniowej i regulują pracę układu nerwowego. Co za tym idzie, utrzymują ciało i umysł seniorów w dobrej kondycji. Są także nieocenione po kontuzji, urazach czy przebytych chorobach, wspierając liczne procesy regeneracyjne zachodzące w naszym organizmie. Ponadto, drogocennych aminokwasów dostarczają swoim dzieciom matki podczas ciąży i karmienia piersią. Już w okresie prenatalnym związki te biorą udział w budowie mięśni i kości.

Kroplówa z aminokwasami

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie pojawi się w komentarzu.

668 660 600