Koktajl witaminowy na stres

Strona główna / Kroplówki witaminowe / Koktajl witaminowy na stres
Koktajl witaminowy na stres

Koktajl witaminowy staje się coraz bardziej popularny wśród pacjentów. Wszystko to ze względu na swoją skuteczność i szybkie działanie. Najczęściej personel medyczny podaje koktajl witaminowy w postaci kroplówki witaminowej. Składniki w niej zawarte trafiają bezpośrednio do krwiobiegu, a następnie do każdej komórki organizmu, dzięki czemu proces regeneracji rozpoczyna się już chwilę po pierwszej kropli.

Koktajl witaminowy

Koktajl witaminowy potrafi postawić na nogi niemal każdego pacjenta. W zależności od jego potrzeb i możliwości lekarze indywidualnie dobierają skład koktajlu witaminowego. Następnie podają go bezpośrednio do krwiobiegu pacjenta za pomocą kroplówki. Aplikację kroplówki witaminowej powinien przeprowadzić specjalista, przedstawiciel personelu medycznego. Zabieg, choć mało inwazyjny, wymaga wykonania wkłucia dożylnego, za pośrednictwem którego odbywa się wlew substancji odżywczych. Dzięki bezpośredniej drodze podania kroplówki, pacjent może liczyć na szybką poprawę samopoczucia oraz szybszy efekt, niż w przypadku suplementacji za pomocą tabletek doustnych.

Koktajl witaminowy jest rodzajem najskuteczniejszej terapii dożylnej. Ma ona na celu przede wszystkim uzupełnienie niedoborów elektrolitów w organizmie oraz zapobiec ich skutkom. Najczęściej stosowane są koktajle witaminowe, które suplementują witaminy i minerały, niwelują objawy zatrucia alkoholowego, wpływają pozytywnie na ogólny stan zdrowia. Dzięki ich zastosowaniu możliwe jest doskonałe odżywienie organizmu, gwarantowane przez wysoką przyswajalność. Indywidualnie dobrane składniki w szybki sposób dostarczają do organizmu elektrolity, witaminy oraz mikro- i makroelementy.

Stres

Stres, jaki odczuwa człowiek podczas swojego codziennego funkcjonowania, równie często niesie ze sobą działanie motywujące, co degenerujące. Długotrwały stres wywiera na organizm szkodliwy wpływ. Nadwyręża ogólny stan zdrowia oraz znacząco obniża poziom jakości życia. Gdy stres towarzyszy nam codziennie, zaczyna być uciążliwy. Wtedy też należy zastanowić się nad wyborem najlepszej metody jego niwelowania oraz ograniczania skutków nadmiernego stresu.

W wyniku stresujących sytuacji życiowych dochodzi w organizmie człowieka do wydzielania nadmiernej ilości kortyzolu. Jest to jeden z tak zwanych hormonów stresu, który wpływa na układ nerwowy pacjenta i wywołuje szereg dolegliwości. Podczas sytuacji nerwowych dochodzi ponadto do wydzielania neurotoksyn i ograniczenia poziomu endorfin, czyli hormonów szczęścia. Jednym z najlepszych i najskuteczniejszych sposobów na redukcję poziomu stresu, obniżenie poziomu hormonów stresu w organizmie jest suplementacja witamin.

Witaminy

Witaminy stanowią podstawowy składnik, który w codziennym życiu dostarczamy do naszego organizmu. Razem z substancjami odżywczymi gwarantują odpowiednie funkcjonowanie wszystkich układów organizmu i narządów. W wyniku długotrwałego stresu może dochodzić do wypłukiwania witamin z organizmu oraz znacznego pogorszenia samopoczucia. W przypadku wystąpienia znacznych deficytów substancji odżywczych stosowana jest aktywna suplementacja witamin i elektrolitów.

Nieoceniony wpływ na redukcję poziomu stresu mają przede wszystkim witaminy z grupy B oraz witamina E. Dzięki witaminie B możliwe jest redukowanie negatywnych skutków stresu. Witamina uodparnia organizm na działanie stresu, redukuje poziom neurotoksyn oraz pomaga podnieść poziom hormonów szczęścia. B12 ma wpływ na produkcję substancji w mózgu, które wpływają na nasz dobry nastrój i chęci do życia. Witamina B5 z kolei bierze udział w produkcji hormonów, które łagodzą stres. Natomiast witamina E chroni układ nerwowy przed licznymi uszkodzeniami, które mogą być powodowane stresem. Do stosowanych kroplówek witaminowych najczęściej dodaje się również witaminę D, która wspomaga poprawę samopoczucia i wywołuje uczucie odprężenia.

Suplementacja elektrolitów

Suplementację elektrolitów stosujemy w celach odmładzających, regenerujących, odchudzających oraz wspomagających leczenie chorób przewlekłych. Ponieważ elektrolity spełniają w naszym organizmie wiele ról, ich codzienna podaż jest niezbędna.

W zależności od potrzeb pacjenta personel dobiera odpowiedni skład koktajlu witaminowego. Najpopularniejszymi jego składnikami są: sól fizjologiczna lub glukoza jako nośnik oraz komplet witamin: A, B, C, D, E, kwas foliowy, potas, magnez. Suplementacja elektrolitów jest doskonałym rozwiązaniem w przypadku: odczucia zmęczenia, przewlekłego stresu, spadku nastroju, kłopotów z koncentracją, odwodnienia, infekcji, zwłaszcza nawracających. Obniżone stężenie magnezu przyczynia się do nadmiernej reakcji stresowej organizmu. Ma on bezpośredni wpływ na wzrost stężenia adrenaliny.

Każda suplementacja elektrolitów poprzedzona jest pobraniem od pacjenta próbki krwi do badań laboratoryjnych. Na podstawie ich wyniku specjaliści określają potrzeby pacjenta oraz indywidualnie dobierają skład kroplówki. Koktajl witaminowy stanowi kompleksowy zestaw wszelkich substancji niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Witaminy

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie pojawi się w komentarzu.

668 660 600