Ile kosztuje odtrucie alkoholowe? Ceny detoksu w Centrum Medycznym Galmedic

Strona główna / Leczenie alkoholizmu / Ile kosztuje odtrucie alkoholowe? Ceny detoksu w Centrum Medycznym Galmedic
Ile kosztuje odtrucie alkoholowe

Ile kosztuje odtrucie alkoholowe? Ceny detoksu w Centrum Medycznym Galmedic

By dowiedzieć się, ile kosztuje odtrucie alkoholowe, warto zapoznać się z cennikiem wybranej placówki medycznej lub dopytać o szczegóły personel rejestracyjny. Wiele zależy bowiem od tego, ile będzie trwać terapia i jakie kierunki leczenia przejdzie osoba uzależniona. Krótkotrwała terapia detoksykacyjna sprawdza się głównie u osób zmagających się z konsekwencjami jednorazowego nadużycia alkoholu i odczuwających kaca. Długotrwałe oddziaływania terapeutyczne stosuje się dla osób uzależnionych, u których detoksykacja stanowi wyłącznie wstępny etap procesu terapeutycznego. Nasze cenniki są publicznie dostępne.

To, ile kosztuje odtrucie alkoholowe, zależy głównie od rodzaju placówki, którą wybierze pacjent oraz czasu, który w niej spędzi. To działanie terapeutyczne stanowi zwykle jedynie część kompleksowego procesu leczenia choroby alkoholowej. Chorym, którym zależy na najwyższej jakości terapii i wysokiej skuteczności, zaleca się korzystanie z kilku oddziaływań jednocześnie. Na detoksykację warto zdecydować się, jeżeli chcemy przerwać ciąg alkoholowy w bezpiecznych i komfortowych warunkach, bez obaw o przebieg procesu i możliwość wystąpienia niebezpiecznych objawów abstynencyjnych.

Detoksykacja – cele i wskazania

Odwyk alkoholowy jest najlepszą i najskuteczniejszą formą terapii dla osób zmagających się z uzależnieniem. W skład tego sposobu leczenia wchodzi wiele zabiegów medycznych wykonywanych w celu przywrócenia organizmowi pacjenta równowagi metabolicznej, biochemicznej oraz elektrolitowej. W czasie procesu angażuje się również chorego, jeżeli tego chce, w oddziaływania psychoterapeutyczne, mające pomóc mu powrócić do normalnego funkcjonowania w przestrzeni życia społecznego. Uświadomienie sobie problemu i negatywnych jego skutków możliwe jest wyłącznie dzięki zastosowaniu psychoterapii. Powinna ona być kolejnym krokiem po odtruciu alkoholowym. Wobec powyższego większość pacjentów zastanawia się, jak wygląda forma pomocy oferowana przez ośrodki leczenia uzależnień i ile kosztuje odtrucie alkoholowe.

Oddziały odwykowe polskich szpitali, które oferują detoksykację w ramach dofinansowania NFZ, są przepełnione i niewydolne. Kolejki pacjentów ciągną się więc w nieskończoność. Z tego względu coraz większą popularnością wśród chorych cieszą się prywatne centra medyczne. To w nich możliwe jest skorzystanie z terapii i wsparcia specjalistów w szybszym czasie, niejednokrotnie nawet natychmiastowo. W Centrum Medycznym Galmedic zdajemy sobie sprawę z tego, jak istotny dla alkoholika i rozwoju jego uzależnienia jest czas. Nie wymagamy więc skierowania na detoksykację ani wcześniejszych wizyt pacjenta.

Kto powinien skorzystać z detoksykacji?

Z odtrucia alkoholowego powinny skorzystać wszystkie osoby uzależnione od substancji odurzającej, które samodzielnie nie mogą lub nie chcą przerwać cugu, w jakim tkwią. Z pomocą specjalistów odstawia się alkohol etylowy, dbając o odpowiedni stan zdrowia całego organizmu pacjenta. Jeżeli zauważalne staną się pierwsze objawy abstynencyjne, szybko można je złagodzić za pomocą farmakoterapii. Najczęściej pacjenci cierpią m.in. z powodu bezsenności, nudności, wymiotów, zaburzeń neurologicznych oraz kardiologicznych, omamów i halucynacji. Detoks zaleca się również osobom nieuzależnionym, ale zmagającym się z zatruciem i objawami kaca. Głównym celem tej terapii, bez względu na wskazania, jest przywrócenie równowagi poziomu gospodarki wodno-elektrolitowej organizmu, wsparcie utrzymania abstynencji, leczenie Alkoholowego Zespołu Abstynencyjnego oraz przyspieszenie procesu wydalania toksyn i metabolitów alkoholu z ustroju (głównie szkodliwego aldehydu octowego).

Przebieg procesu odtruwania organizmu z alkoholu

Każdy detoks alkoholowy w Centrum Medycznym Galmedic poprzedzony jest dokładną diagnostyką stanu zdrowia pacjenta. By poznać jego potrzeby, preferencje i oczekiwania wykonuje się rzetelne badanie diagnostyczne. Zlecamy wykonanie laboratoryjnych oznaczeń elektrolitów i alkoholu we krwi oraz jej składu biochemicznego. W obowiązkach lekarza specjalisty leży również zebranie skrupulatnego wywiadu medycznego. Podczas niego pyta on pacjenta nie tylko o doskwierające mu dolegliwości. Liczy się też stopień uzależnienia, długość ciągów alkoholowych, podejmowane dotychczas leczenie uzależnień oraz możliwość utrzymania abstynencji. Wszystkie te informacje są z jego punktu widzenia niezbędne do określenia poprawnej formy oddziaływania terapeutycznego.

Zakwalifikowany do detoksu pacjent ma do swojej dyspozycji prywatny pokój z łazienką i dostępem do sali telewizyjnej. Koszty wszystkich udogodnień wliczone są w ostateczną cenę usługi. O tym, ile kosztuje odtrucie alkoholowe w placówce, pacjent dowiaduje się już na etapie swojej wstępnej kwalifikacji do przeprowadzenia odtrucia.

Cena za detoks alkoholowy nie zawiera ukrytych kosztów. Podczas odtrucia specjaliści korzystają z nowoczesnych możliwości, narzędzi i legalnych oraz bezpiecznych farmaceutyków. Podłączają pacjentowi kroplówkę witaminową z jonami podstawowych pierwiastków. Jej starannie wyselekcjonowany skład dba o prawidłowe nawodnienie i odżywienie organizmu. Za pośrednictwem wenflonu do krwiobiegu pacjenta wpływają jony potasu, sodu, wapnia i magnezu w towarzystwie soli fizjologicznej, glukozy i soli mineralnych. Tak skomponowana dawka elektrolitów przyspiesza proces metabolizmu substancji psychoaktywnej, a więc i trzeźwienia alkoholika. W związku z tym niektórzy uzależnieni już na tym etapie detoksykacji odczuwają pierwsze objawy zespołu odstawiennego. W odpowiedzi na nie lekarze stosują dożylną lub domięśniową farmakoterapię. Po ustabilizowaniu stanu psychofizycznego pacjenta proponuje się mu zaangażowanie w psychoterapię indywidualną lub grupową.

Ile kosztuje odtrucie alkoholowe – Centrum Medyczne Galmedic

W ramach odtrucia alkoholowego przebiegającego w komfortowych warunkach Centrum Medycznego Galmedic pacjent otrzymuje kompleksową opiekę i pakiet zawierający wysokiej jakości płyny elektrolitowe oraz dożylne wlewy witaminowe i środki farmakologiczne. Wykwalifikowany personel medyczny pozostaje do ciągłej dyspozycji pacjenta, jednocześnie stale monitorując jego stan zdrowia i kontrolując parametry życiowe. Podczas odtrucia trwającego 12 i 24 godziny chory może ponadto skorzystać z opcji zamówienia posiłku. Cena detoksu alkoholowego przeprowadzanego w Galmedic zależy od jego czasu. Najkrótszy pobyt chorego w placówce trwa 3 godziny i kosztuje 600 złotych. Alkoholik może również skorzystać z odtrucia 12-godzinnego (1400 zł) i 24-godzinnego (2400 zł). W koszty wliczone są ceny podanych środków leczniczych wspomagających terapię, wykonanych badań, konsultacji i pomiarów.

Od czego zależą koszty detoksykacji?

Cena detoksu alkoholowego jest różna w różnych lokalizacjach Polski. Zależy głównie od wielkości placówki, do której udajemy się po pomoc, wykształcenia i umiejętności pracującej w niej kadry oraz oferowanych usług. Koszt detoksykacji uzależniony jest głównie od czasu pobytu chorego w placówce. Skuteczna terapia alkoholowa powinna być długotrwała i złożona. Dzięki zaangażowaniu pacjenta w proces psychoterapii może on poznać odpowiednie techniki psychologiczne, które z powodzeniem będzie stosował już po opuszczeniu ośrodka. Odtrucie alkoholowe nie opiera się zatem wyłącznie na oczyszczeniu organizmu z alkoholu i innych szkodliwych substancji. Sam detoks alkoholowy nie wyleczy pacjenta z nałogu. Stanowi jednak istotne ogniwo łańcucha terapeutycznego, skutecznie i bezpiecznie wspomagając proces odstawienia alkoholu i utrzymania trzeźwości.

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie pojawi się w komentarzu.

668 660 600