Choć usługa detoksu alkoholowego niezwykle długo dostępna była wyłącznie w specjalistycznych oddziałach leczenia uzależnień, obecnie skorzystać można z niej w wielu placówkach medycznych. Popularne wśród pacjentów jest m.in. leczenie kaca z wykorzystaniem dożylnych wlewów witaminowych (kroplówek). Wspomagają one proces metabolizmu alkoholu etylowego w wątrobie nietrzeźwego, co bezpośrednio przyspiesza wydalanie z organizmu szkodliwych substancji. Z detoksu alkoholowego mogą zatem skorzystać nie tylko ci, którzy zmagają się z konsekwencjami choroby alkoholowej. Coraz częściej po pomoc zgłaszają się również te osoby, które jednorazowo nadużyły alkoholu i wystąpił u nich popularny kac.
Obecnie leczenie kaca to nie tylko propozycje zastosowania klina czy mocnej czarnej kawy. Aby zapobiec wystąpieniu silnych objawów zatrucia alkoholowego, warto w odpowiedniej chwili skorzystać z kroplówek witaminowych. Ośrodki terapeutyczne i placówki, w których pomaga się pacjentom po nadużyciu substancji odurzających, czynne są całą dobę. Nie ma zatem żadnych przeciwwskazań do tego, by na odtrucie zgłosić się już przy pierwszych objawach kaca. Co prawda, lepiej zapobiegać niż leczyć, ale gdy dojdzie już do naszego aktywnego uczestnictwa w suto zakrapianej imprezie, nie pozostajemy z jej konsekwencjami sami.
Spis treści:
Jak powstaje kac?
Oczywiste jest, że spożywanie alkoholu etylowego szkodzi zdrowiu. Zwłaszcza jeżeli pijący nie jest w stanie poprzestać na jego znikomej ilości i nadużywa dawki substancji odurzającej. Również w przypadku, gdy osoba uzależniona pozostaje w tzw. ciągu alkoholowym, skazuje swój organizm na szereg nieprzyjemnych i niebezpiecznych konsekwencji. Nic więc dziwnego, że na zbyt duże ilości alkoholu w krwiobiegu, organizm pacjenta reaguje dość gwałtownie. Aby jednak wiedzieć, jak powinno wyglądać leczenie kaca, należy zastanowić się, czym on tak naprawdę jest.
Mianem kaca określa się zespół uciążliwych objawów, które występują u człowieka w konsekwencji zmian metabolicznych zachodzących w organizmie pod wpływem nadmiaru alkoholu etylowego. Przeżywanie tego zjawiska nie jest doświadczeniem przyjemnym. W związku z tym zwykle pacjenci chcą się jak najszybciej pozbyć objawów zatrucia alkoholowego. W tym procesie znacznie pomaga suplementacja elektrolitów.
Symptomy syndromu dnia poprzedniego wynikają głównie z odwodnienia organizmu oraz obecności w nim toksyn i zbędnych produktów przemiany materii. Wśród najczęściej wymienianych objawów kaca są: ból i zawroty głowy, mdłości, biegunka, światłowstręt, zaburzenia funkcji poznawczych. Większość z nich pojawia się dopiero następnego dnia, po nadużyciu substancji odurzającej. To opóźnienie związane jest z czasem przebiegu procesu trawienia alkoholu etylowego. Dopiero wtedy, gdy rozkłada się on na czynniki pierwsze, dochodzi do zatrucia organizmu różnorodnymi substancjami. Jedną z nich jest aldehyd octowy. Obecnie przypuszcza się, że to on jest głównym winowajcą i przyczyną złego samopoczucia osób po nadmiernym spożyciu alkoholu.
Profesjonalne leczenie kaca
Dobra alternatywa dla tradycyjnych metod leczenia zatrucia alkoholowego to detoks alkoholowy. Jego częścią jest podanie kroplówki witaminowej, która ma na celu zmniejszenie dolegliwości związanych z zatruciem etanolem. W Centrum Medycznym Galmedic dostępna jest od ręki kroplówka „Kac stop”, która szybko przywraca energię i dobrą kondycję pacjentowi. Choć profesjonalne leczenie kaca oferuje wiele placówek medycznych, warto wybrać tę, która nie tylko ma dobre opinie, ale również zajmuje się kompleksowym odtruwaniem organizmu z alkoholu. Osoba, która nadużyła substancji odurzającej, nigdy nie wie bowiem, w jaki sposób jej organizm zareaguje nie tylko na nadmiar etanolu, ale również na dynamiczny proces jego usuwania. W niektórych przypadkach konieczne będzie zastosowanie dodatkowych oddziaływań, jak np. włączenie leczenia farmakologicznego. Pacjent nie powinien zatem pozostawać sam podczas stosowania kroplówki. Co prawda, konieczne jest zapewnienie mu atmosfery intymności i dyskrecji, ale z możliwością podjęcia niezwłocznej reakcji w przypadku wystąpienia jakiegokolwiek niebezpieczeństwa. Niebezpieczne sytuacje mogę się zdarzyć jednak głównie podczas detoksu osób uzależnionych, które przerywają ciąg alkoholowy. W przypadku osób po jednorazowej imprezie nie ma się czego obawiać.
Odtrucie alkoholowe w przypadku osób uzależnionych od substancji odurzającej nie może jednak opierać się wyłącznie na leczeniu kaca. Niwelowanie objawów zatrucia alkoholowego wystarczy wyłącznie wtedy, jeżeli ogólny stan zdrowia pacjenta jest dobry. Wiadomo, że jego organizm nie zmaga się wtedy z konsekwencjami długotrwałego tkwienia w ciągu alkoholowym. Jeżeli zaś alkoholik dopiero przerywa swój cug, musi liczyć się z realną koniecznością pozostania w placówce medycznej przez dłuższy czas.
Zalety suplementacji elektrolitów
Kroplówka witaminowa na kaca dostępna w Centrum Medycznym Galmedic leczy zatrucie alkoholowe głównie dzięki substancjom, jakie się w niej znajdują. Starannie wyselekcjonowany skład stoi na straży dobrego samopoczucia pacjenta, dbając o jego szybki powrót do pełni sił. Do polepszenia ogólnej kondycji psychicznej i fizycznej pacjenta przyczynia się głównie magnez, sód i potas. Jony tych pierwiastków rozpuszczone są w glukozie, która nie tylko jest ich nośnikiem, ale również stanowi źródło łatwo przyswajalnej energii dla pacjenta.
Klinika witaminowa jest placówką, którą najczęściej wybierają Polacy w celu wykonania wlewu witaminowego. Dożylne podanie suplementów gwarantuje najwyższy stopień ich przyswajania. Dzięki temu, że substancje odżywcze, podane bezpośrednio do krwiobiegu pacjenta, omijają cały przewód pokarmowy, nie podlegają procesowi trawienia. Docierają bezpośrednio do tych tkanek i narządów, które najbardziej ich potrzebują. Działanie dożylnej suplementacji jest zatem natychmiastowe. Wielu pacjentów odczuwa ulgę już podczas infuzji płynu, która trwa zaledwie 20-40 minut.
Zostaw swój komentarz