Wszywka alkoholowa – jak przygotować się do zabiegu wszycia Esperalu?

Strona główna / Wszywka alkoholowa / Wszywka alkoholowa – jak przygotować się do zabiegu wszycia Esperalu?
Jak przygotować się do zabiegu wszycia Esperalu

Każdy zabieg i operacja wymaga od pacjenta pewnego rodzaju przygotowań. Ze względu na charakter oddziaływań lekarskich, przygotowania te mogą być bardziej lub mniej skomplikowane i czasochłonne. Nawet mało inwazyjny zabieg powinien być poprzedzony odpowiednimi działaniami nie tylko pacjenta, ale i personelu medycznego. Jak przygotować się do zabiegu wszycia Esperalu? To proste.

Terapia awersyjna, której jednym z narzędzi jest disulfiram (Esperal), należy do jednych z najczęściej stosowanych metod motywacyjnych kierowanych w stosunku do osób uzależnionych. Wykonanie zabiegu wszycia Esperalu jest na tyle mało inwazyjne, że zdecydować się na niego może niemal każdy. Jak przygotować się do zabiegu wszycia Esperalu, aby był on jak najskuteczniejszy? Podpowiadamy, co zrobić, by odnieść sukces w walce z nałogiem.

„Zaszycie” – na czym polega

Zabieg „zaszycia”  jest szybki i praktycznie bezbolesny. Podczas jego przebiegu pacjent jest znieczulony miejscowo, dzięki czemu pozostaje świadomy, ale nie odczuwa bólu. Dzięki temu zyskuje pełną kontrolę nad wszystkim, co dzieje się wokół niego. Lekarz wykonuje niewielkie nacięcie w jego skórze, po czym umieszcza tabletkę z Esperalem na głębokości około 4 centymetrów. Specjalista umieszcza substancję w obszarze podpowięziowym, co sprawia, że niemożliwe jest jej samodzielne usunięcie przez pacjenta. Blizna po wykonanym nacięciu goi się szybko. Trzeba jednak pamiętać o odpowiedniej higienie rany – systematycznej zmianie opatrunków, dbałości o jej czystość oraz czujności w przypadku zauważenia objawów niepożądanych po zabiegu.

Przeciwwskazania do wszycia Esperalu to przede wszystkim: choroby układu krążenia, układu nerwowego i zaburzenia psychiczne. Do zabiegu nie może ponadto przystąpić osoba, która znajduje się pod wpływem alkoholu czy innych środków odurzających. Przeszkodą jest również niewydolność wątroby oraz zaburzenia krzepliwości krwi.

Jak przygotować się do zabiegu wszycia Esperalu? – wskazówki

Pierwszym krokiem potencjalnego pacjenta zawsze będzie wywiad, który przeprowadzi z nim lekarz – chirurg. Podczas niego określane są potrzeby i preferencje osoby uzależnionej, stopień jej uzależnienia, ponadto eliminowane są ewentualne przeciwwskazania do wykonania zabiegu.

Następnie należy zadbać o swoje samopoczucie, zarówno psychiczne, jak i fizyczne. Pacjent decydujący się na podskórne wszycie Esperalu nie może znajdować się pod wpływem alkoholu. Co więcej, nie może spożywać go minimum przez 24 godziny, które poprzedzają zabieg. W przeciwnym razie „zaszycie” będzie niebezpieczne dla jego zdrowia, a nawet życia. Organizm odrzuca wtedy substancję, a cała terapia idzie na marne.

Zanim położymy się na stole operacyjnym lub zabiegowym, powinniśmy zasięgnąć również opinii o placówce, w której zdecydowaliśmy się poddać zabiegowi. Ważna jest nie tylko kadra oraz zaplecze medyczne. Równie istotne jest indywidualne podejście do pacjenta, komfortowa atmosfera oraz dyskrecja.

Kompleksowa terapia alkoholizmu

To, jak długo działa Esperal uzależnione jest od stopnia uzależnienia pacjenta oraz dawki wszytego mu leku. Substancja ta nie jest jednak cudownym lekarstwem na alkoholizm. Jej działanie opiera się na blokadzie enzymu biorącego udział w metabolizmie alkoholu. Przez to niemożliwe staje się dla naszego ciała metabolizowanie szkodliwych produktów przemiany alkoholu do postaci obojętnych dla organizmu. Mowa tu przede wszystkim o toksycznym aldehydzie octowym, który kumuluje się w organizmie. Konsekwencje połączenia Esperalu z alkoholem są więc bardzo nieprzyjemne.

Pierwszym zaleceniem lekarza w stosunku do alkoholika, który poddał się zabiegowi wszycia Esperalu, będzie „Nie pij!”. Jeżeli zmieszamy tę substancję z alkoholem, skazani będziemy na wystąpienie objawów przypominających kaca, ale o dużo większym natężeniu. Jak przygotować się do zabiegu wszycia Esperalu w sposób szybki? Również nie pić. Aby terapia awersyjna przyniosła jak najlepsze rezultaty, należy połączyć ją z kompleksowym działaniem odwykowym. W jego skład wchodzi detoks alkoholowy oraz psychoterapia.

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie pojawi się w komentarzu.

668 660 600