Jak często stosować kroplówki witaminowe?

Strona główna / Kroplówki witaminowe / Jak często stosować kroplówki witaminowe?
jak często stosować kroplówki witaminowe

Pacjenci, sięgający po dożylną suplementację elektrolitów, zwykle nie wiedzą, jak często stosować kroplówki witaminowe, by ich działanie było jak najskuteczniejsze. W przypadku dużych niedoborów substancji odżywczych w tkankach organizmu należy spodziewać się, że jednorazowa infuzja wlewu dożylnego może nie przynieść zaskakującego rezultatu. W związku z tym konieczne jest powtórzenie zabiegu i kontrola poziomu elektrolitów. Jeżeli natomiast pacjent chce skorzystać z tej metody suplementacji jednorazowo, jest to również możliwe.

Należy pamiętać jednak o tym, by wskazania do wykonania wlewu witaminowego zweryfikował specjalista. Pacjent zgłasza się bowiem do placówki najczęściej „na własną rękę”, a nie kierowany przez lekarza. Nie jest to działanie błędne, ale nie zawsze pacjent sam zdaje sobie sprawę z celowości terapii i potrzeb organizmu. Dlatego też przed rozpoczęciem wlewu kuracjusza dokładnie bada lekarz oraz przeprowadza z nim wywiad. W razie konieczności zleca się również wykonanie dodatkowych badań laboratoryjnych. Ich wynik jest pomocny m.in. w określeniu, jak często stosować kroplówki witaminowe u konkretnego pacjenta, by sprostać wymaganiom organizmu.

Kroplówki witaminowe – skład

Do indywidualnych preferencji każdego organizmu dobiera się kroplówki o starannie wyselekcjonowanym składzie. Oznacza to, że pacjent może wybrać wlew dostosowany do swoich potrzeb. One zaś wynikają głównie z prowadzonego stylu życia, stanu zdrowia, podatności na stres. O tym, jakie substancje znajdą się w składzie wlewu i jak często stosować kroplówki witaminowe decyduje się wyłącznie w porozumieniu z lekarzem. Zarówno niedobory, jak i nadmiar elektrolitów oraz innych substancji odżywczych mogą być dla organizmu niebezpieczne.

Wlewy witaminowe w swoim składzie zawierają nośnik, którym najczęściej jest glukoza lub sól fizjologiczna. To w nich rozpuszczają się wszystkie niezbędne makro- i mikroskładniki. Wśród nich najczęściej wymienia się witaminę A, D3, C, witaminy z grupy B, magnez, sód, potas, żelazo, kwas foliowy, biotynę, witaminę PP. Te składniki zapewniają prawidłowe funkcjonowanie wszystkich narządów i układów organizmu. Pozwalają pacjentowi zachować zdrowie i równowagę psychiczną, utrzymując go w ogólnej dobrej kondycji. Skład można dostosowywać indywidualnie lub korzystać z gotowych mieszanek o określonym działaniu: odchudzającym, odmładzającym, regenerującym itp.

Przeznaczenie wlewów dożylnych

Kroplówki witaminowe przeznaczone są nie tylko dla sportowców czy osób przewlekle chorych. Ich zastosowanie nie kojarzy się już wyłącznie z koniecznością hospitalizacji i ciężkim stanem pacjenta. Do niedawna wlewy dożylne stosowano wyłącznie jako alternatywę dla tradycyjnego sposobu żywienia chorych. Dzisiaj z suplementacji dożylnej równie często korzystają osoby zdrowe, chcące zadbać o własną witalność i dodać sobie energii.

Wskazań do wykonania kroplówki witaminowej jest bardzo dużo. Powinny się na nią bez obaw zdecydować te osoby, które chcą zregenerować, wzmocnić i nawodnić organizm. Za ich pośrednictwem można bowiem uzupełnić niedobory witamin, wypłukać toksyny, wspomagać leczenie chorób przewlekłych, a nawet wzmocnić efekty i regenerację po zabiegach medycyny estetycznej. Wśród efektów zabiegu wymienia się również: redukcję stresu, poprawę jakości funkcji poznawczych, detoksykację wątroby, przyspieszenie spalania tkanki tłuszczowej, regulację poziomu libido, ogólne wyrównanie gospodarki wodno-elektrolitowej.

W ofercie Centrum Medycznego Galmedic znajduje się bogaty wybór gotowych kroplówek, a wśród nich m.in. kroplówka na stres, wlew z glutationem, poCovidowy powrót do zdrowia, a nawet kroplówka na kaca. Dzięki odpowiednio zbilansowanemu składowi i składnikom pochodzącym z rzetelnych źródeł zabieg infuzji jest całkowicie bezpieczny dla pacjenta. Przynosi ponadto szybki efekt. Kroplówki witaminowe w leczeniu boreliozy również są spotykane coraz częściej. Przetoczenie płynów infuzyjnych jest bowiem najskuteczniejszym sposobem na pozbycie się z organizmu wszelkich substancji toksycznych.

Jak często stosować kroplówki witaminowe?

Wielu pacjentów pierwsze efekty zauważa już po zakończeniu pierwszej infuzji, a nawet w jej trakcie. Kuracjusz może również poprzez własne działania zwiększyć poziom skuteczności wlewu dożylnego. Podczas terapii wykorzystującej kroplówki witaminowe należy bowiem spożywać duże ilości płynów. Dwa litry czystej wody powinny stanowić dla pacjenta niezbędne minimum. Jest ona bowiem idealnym „rozprowadzaczem”, nośnikiem, który wspomaga proces transportu środków odżywczych w krwiobiegu. Za pośrednictwem hemoglobiny wszelkie składniki kroplówki wędrują po całym organizmie, trafiając stricte w miejsca niedoborów tkankowych. Natychmiastowo wspomagają tym samym współpracę i funkcjonowanie wszystkich narządów. Dla osiągnięcia najlepszych rezultatów terapii zaleca się wykonywać serię 5-10 kroplówek w częstotliwości 1-2 razy w tygodniu. Cała kuracja trwa zatem zwykle około 2 miesięcy. Czas, w którym utrzymują się efekty działania wlewu, zależy od indywidualnych predyspozycji organizmu: głównie prowadzonego stylu życia, stanu zdrowia, stosowanej diety.

Dożylna suplementacja elektrolitów pozwala na szybkie uzupełnienie ich poziomu w organizmie głównie dzięki wysokiemu poziomowi przyswajalności i wchłanialności. Wlew podaje się przez wenflon i rurkę infuzyjną wprost do żyły obwodowej pacjenta. Tam natychmiast składniki odżywcze mieszają się z jego krwią. Ta droga podania omija szerokim łukiem cały układ trawienny. Zapobiega zmianom i przekształceniom substancji odżywczych, do których mogłoby dojść w procesie ich trawienia. Wątpliwości pacjentów, którzy zastanawiają się, co jest lepsze: wlewy dożylne czy suplementacja doustna, powinny być zatem rozwiane. Co więcej, koszt obu rozwiązań jest zbliżony. Polacy wydają bowiem co miesiąc kilkaset złotych w aptekach na suplementy diety i środki farmakologiczne, które nie są lekami.

Niedobory elektrolitów – diagnostyka

Aby wiedzieć, jak często stosować kroplówki witaminowe, należy zbadać poziom elektrolitów we krwi pacjenta lub dokładnie zapoznać się z widocznymi u niego objawami niedoborów. W tym celu lekarz przeprowadza z nim wywiad oraz podstawowe badanie lekarskie. Określa możliwe sposoby działania i proponuje wybór dostosowanej do potrzeb kuracjusza kroplówki.
Elementem procesu diagnostycznego jest ponadto eliminacja możliwych przeciwwskazań do wykonania zabiegu wlewu dożylnego. Nie wszyscy mogą bowiem zostać do niego zakwalifikowani. Jeżeli u pacjenta stwierdzono nadwrażliwość na składniki kroplówki, zmiany skórne w miejscu wkłucia lub aktywne infekcje, zostanie on odesłany do domu. Również ci, którzy cierpią z powodu ciężkiej niewydolności serca, nerek, wątroby, zaburzeń krzepnięcia krwi, chorób psychicznych, nie zawsze zostaną skierowani na zabieg. Lekarz, podejmując odmowne decyzje dotyczące podania wlewu dożylnego, ma na względzie wyłącznie dobro i bezpieczeństwo pacjenta.

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie pojawi się w komentarzu.

668 660 600