Jeszcze niedawno odtrucie alkoholowe przeprowadzane było wyłącznie w specjalistycznych oddziałach szpitalnych podczas hospitalizacji chorych zmagających się z konsekwencjami zaawansowanego stadium choroby alkoholowej. Obecnie coraz większą popularnością pacjentów cieszy się nawet detoks alkoholowy na kaca, niwelujący nieprzyjemne objawy jednorazowego nadużycia substancji odurzającej. Dostępność tej metody drastycznie wzrosła. Usługę tę oferują już nie tylko placówki szpitalne, ale również prywatne specjalistyczne centra medyczne. To szybka, przystępna i skuteczna metoda leczenia zatrucia alkoholowego. Występuje ono u większości nieuzależnionych pacjentów nazajutrz po ich uczestnictwie w suto zakrapianej imprezie. Tajemnica skuteczności detoksu tkwi przede wszystkim w odpowiedniej diagnostyce stanu zdrowia pacjenta i zastosowaniu dożylnej suplementacji kierowanej.
Detoks alkoholowy na kaca pozwala szybko usunąć z krwiobiegu pozostałości toksyn i metabolitów etanolu oraz uzupełnić niedobory elektrolitów. To bowiem główne cele, jakie stawia przed sobą nasz personel medyczny, gdy próg placówki przekracza pacjent zmagający się z objawami kaca. W celu odbycia profesjonalnego detoksu alkoholowego warto wybrać pomoc specjalistów, którzy czuwają nad przebiegiem całego procesu. Gdy poranek rozpoczyna się bólem i zawrotami głowy, nie należy zwlekać, a jak najszybciej skorzystać z fachowej pomocy. Domowe sposoby na usuwanie skutków zatrucia alkoholowego, w tym również popularny klin, nie przynoszą bowiem szybkich i efektywnych rezultatów.
Spis treści:
Skąd się bierze kac?
Zatrucie alkoholem, nazywane popularnie kacem, stanowi zespół objawów, za których wystąpienie odpowiedzialne jest nadmierne spożycie alkoholu. Substancja odurzająca dostarczona do organizmu w zbyt dużej ilości wpływa bowiem na zaburzenie równowagi wodno-elektrolitowej, biochemicznej i metabolicznej całego organizmu. Najistotniejszym czynnikiem mającym wpływ na powstawanie kaca jest odwodnienie. Również zatrucie aldehydem octowym, czyli półproduktem trawienia alkoholu etylowego, prowadzi do wystąpienia nieprzyjemnych objawów. Za nie odpowiedzialna jest również wahająca się glikemia i nadaktywność ośrodkowego układu nerwowego. Detoks alkoholowy na kaca ma za zadanie ograniczyć te dolegliwości i patologiczne stany rozwijające się we wszystkich układach organizmu.
Najczęstszymi objawami kaca, czyli syndromu dnia poprzedniego, są zawroty i bóle głowy, nadwrażliwość na dźwięki i światło, bezsenność. Niemal każdy z nas zna uczucie suchości w ustach i ogólnego rozdrażnienia towarzyszące porankowi po alkoholowej imprezie. Złe samopoczucie, apatia, brak łaknienia, nudności, zaburzenia pracy serca, a nawet drgawki – do takiego stanu doprowadza nas trawiony w organizmie alkohol etylowy. Proces trzeźwienia jest długotrwały i skomplikowany. Można go jednak skutecznie przyspieszyć, korzystając z pomocy specjalistów.
Wyższość suplementacji dożylnej nad doustną
Oferujemy zastosowanie dożylnej suplementacji elektrolitów i składników odżywczych. Detoks alkoholowy na kaca opiera się bowiem na podaniu pacjentowi kroplówki witaminowej o starannie wyselekcjonowanym składzie. Dożylna suplementacja jest najskuteczniejszym sposobem łagodzenia skutków zatrucia etanolem zawartym w napojach wyskokowych. Przyspiesza rekonwalescencję chorego głównie dzięki zawartym w niej jonom podstawowych pierwiastków, witaminom i minerałom oraz glukozie. Zgodnie z zaleceniami lekarza infuzja płynów może zawierać również środki uśmierzające ból, nasenne, przeciwwymiotne czy uspokajające. W niektórych przypadkach konieczne okazuje się również podanie choremu insuliny.
Skuteczność podejmowanej terapii zależy głównie od indywidualnych predyspozycji i możliwości pacjenta. Zastosowanie dożylnych wlewów cieszy się dużym stopniem efektywności. Przynosi bowiem o wiele lepsze rezultaty terapeutyczne niż stosowanie suplementacji doustnej. Dzięki temu, że kroplówka dociera bezpośrednio do krwiobiegu pacjenta za pośrednictwem wenflonu, charakteryzuje się najwyższym stopniem biodostępności. Zawarte w niej substancje w krótkim czasie od podania osiągają w organizmie pacjenta maksymalne stężenie. Docierają też one do wszystkich tkanek i komórek. Redukują nieprzyjemne objawy kaca nawet w ciągu kilku godzin. Standardowa suplementacja preparatami doustnymi przechodzi proces trawienia, co znacznie ogranicza jej skuteczność, wpływając na stopień wchłanialności substancji odżywczych.
Detoks alkoholowy na kaca
Detoks alkoholowy na kaca pozwala szybko i skutecznie nawodnić trzeźwiejący organizm. Przyspiesza wydalanie toksyn, dodaje zastrzyku energii, sił i witalności, zmniejsza stres, ułatwia zasypianie i koi zszargane nerwy. Uzupełnienie elektrolitów pozwala zniwelować jedną z głównych przyczyn powstawania kaca. Odwodnienie i utrata substancji odżywczych z organizmu stanowią bowiem główny problem osoby zmagającej się z zatruciem alkoholowym. Należy jednak pamiętać, że detoks nie służy leczeniu uzależnienia od alkoholu, którego nieodłącznym elementem oprócz odtrucia alkoholowego powinna być również psychoterapia. Jeżeli uzależniony pacjent liczy na przerwanie ciągu alkoholowego i rozpoczęcie terapii nałogu, powinien zainteresować się kompleksową ofertą leczenia uzależnienia. Sama kroplówka na kaca, choć stanowi sposób na ostre zatrucie alkoholem, nie uzdrowi nałogowca i nie zmieni jego nastawienia do posiadanych trudności.
Przed skorzystaniem z naszych usług należy skonsultować się z lekarzem i zastosować do jego porady. Pacjent zostaje poddany dokładnej diagnostyce. Podczas niej ocenia się ogólną kondycję psychiczną i fizyczną jego organizmu oraz niweluje ewentualne przeciwwskazania do przeprowadzenia procesu odtruwania. Procedura detoksykacji przebiega pod okiem i czujną opieką lekarza psychiatry lub internisty. Po podaniu dożylnych kroplówek witaminowych i zakończeniu ich infuzji konieczne może okazać się zastosowanie farmakoterapii. Zwykle potrzebują jej pacjenci uzależnieni. Jednak nawet po jednorazowym epizodzie nadużycia etanolu u chorego mogą wystąpić nieprzyjemne objawy Alkoholowego Zespołu Odstawiennego. W ten sposób organizm „upomina” się o kolejne dawki alkoholu.
Do Centrum Medycznego Galmedic można zgłosić się na detoks w stanie upojenia alkoholowego. Po pozytywnej kwalifikacji do rozpoczęcia zabiegu pacjent otrzymuje do swojej dyspozycji prywatny pokój z łazienką. Tam spędza kilka lub kilkanaście najbliższych godzin. Oferujemy 3 pakiety: 3-godzinne odtruwanie, 12-godzinne oraz 24-godzinne. Zwykle podczas najdłuższego pobytu angażuje się chorego w proces terapeutyczny, opierający się na oddziaływaniach psychologa i psychiatry. Tak długiej detoksykacji zazwyczaj wymagają bowiem wyłącznie uzależnieni.
Leczenie kaca w domu
Domowe sposoby na odtrucie alkoholowe opierają się głównie na stosowaniu tabletek na kaca i mikstur, które rzekomo mają wpłynąć na nawodnienie organizmu i uzupełnienie niedoborów elektrolitów. Rezultaty ich zastosowania nie są jednak porównywalne do tego, jak wyglądają efekty detoksu alkoholowego przeprowadzanego w specjalistycznych warunkach. Również bezpieczeństwo detoksu zależy od podejmowanych przez przedstawicieli personelu medycznego czynności, stopnia ich zaangażowania w proces terapeutyczny oraz dostępnego sprzętu. Te warunki nie są możliwe do osiągnięcia w domu chorego.
Zostaw swój komentarz